21.3.2016

Dünya Ormancılık Günü kutlaması kapsamında Türkiye'nin 3 ilinde eş zamanlı gerçekleştirilen 5 bin köye 5 bin orman projesi Kütahyada coşkulu bir şekilde başlatıldı.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezindeki törenden Kütahya Dumlupınar Üniversitesindeki törene hologram sistemiyle bağlandı. İlk olarak Kütahyadaki törene bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında, "Kıymetli misafirler, değerli kardeşlerim, sevgili gençler sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. İzmir, Bursa ve Kütahya'da bizleri canlı bağlantıyla takip eden kardeşlerimize de selamlarımı iletiyorum ifadelerini kullandı.
Canlı bağlantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eş zamanlı Kütahyada Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve il protokolü tarafından açılış butonuna basıldı. Daha sonra İl protokolü tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantısıyla gerçekleştirilen törene Vali Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu AK Parti Kütahya milletvekilleri Şükrü Nazlı, İshak Gazel ve Vural Kavuncu, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Celal Başoğlu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahya Orman Bölge Müdürü İbrahim Ergüven, bazı daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.