22.3.2016

‘’ZİYAFET SOFRASI’’ OYUNU KÜTAHYALILARLA BULUŞTU
Kütahya Belediyesi Kültür-Sanat etkinlikleri ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) ile ortaklaşa düzenlediği Ziyafet Sofrası Oyunu Kütahyalılarla buluştu. Oyun Kütahyalı sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.
Osman Nuri Topbaş’ın “Hüdai’nin Ziyafet Sofrası” isimli eserinden tiyatroya uyarlanan oyun Kütahyalıları güldürürken düşündürdü. Soğuk bir kış gününde Üsküdar’da, yolu Hüdai dergahına düşen iki sarhoşun hikayesini anlatan oyun yaşama dair hikayeleriyle sanatseverlerin beğenisini topladı.
Ahmet Kemal ve Mehmet Kemal karakterlerinin karınlarını doyurmak için geldikleri dergahta yaşadıklarını konu alan oyun, manevi bir yaşamla tanışan ikilinin yeni tanıştıkları bu yaşamı algılamaya çalışmalarını komik bir dille anlattı. Osman Doğan’ın yönetiminde sahneye taşınan oyunda, sahne alan tiyatrocuların oyunculukları beğeni topladı.
Oyun sonunda sahneye davet edilen Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Belediyemizin Kültür Sanat etkinliklerinin aralıksız devam edeceğini belirterek tüm hemşerilerimizi etkinliklerimize davet etti. Ziyafet Sofrası oyununda sahne alan oyunculara tek tek teşekkür eden Başkanımız günün anısına Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Cabir Keskin ile birlikteoyunculara hediye verdiler.
Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tiyatro oyununa Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu’nun yanı sıra İş adamı Sami Güral, MTTB Başkanı Cabir Keskin Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Ak Parti merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetinerenler, Belediye Başkan Yardımcılarımız Murat Arık, Fatih Kölgeli, Ali İhsan Ertaş, bazı daire Müdürleri ve çok sayıda Kütahyalı sanatsever katıldı.