5.4.2016

Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Belediyemizin yaptığı çalışmalar hakkında değerlendirme yapmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi. Hizmetle dolu geçen 2 yılın değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı Kütahya Belediyesi Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.
Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu 2 yılda yapılan hizmetleri anlatarak; 2016 sonuna kadar vadettiğimiz 43 projenin 30undan fazlasını tamamlamış olacağız. Kütahyanın kanayan yarası olan alt yapı sorununu kısa süre içerisinde tamamlanacak olan Yağmur Suyu Hattı Projesi ile çözüyoruz. Atık Su Arıtma Tesisi Projemizde çalışmalar devam ediyor . Yine Şehrimizin sorunu olan trafik problemini de Vizyon projemiz Alt Geçit Projemizle ortadan kaldıracağız. Bu çalışmalardan dolayı şantiye alanı olan yollarla ilgili sıkıntının da farkındayız, en kısa sürede asfaltlama çalışmalarımı başlatarak bu sıkıntıyıda ortadan kaldıracağız.
Kütahyalı Hanım kardeşlerimize de söz verdiğimiz Haymeana Hanımlar Lokalinde de çalışmalar sona yaklaştı. Artık onların da vakit geçirebilecekleri içerisinde birçok aktivite yapabilecekleri tesisimizde çok yakında hizmete açılacak. Sosyal projelerle de hemşehrilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Yalnız Değilsiniz Sizinleyiz Projemiz göreve geldiğimiz günden itibaren periyodik olarak aralıksız devam ediyor. Biz Engelli kardeşlerimizle engelleri birlikte aşıyoruz. Eğitime Destek Kartlarımızla geleceğimizin teminatı gençlerimize destek oluyoruz. Spora ve sporcuya da desteklerimiz meyvesini veriyor. Şehrimizin takımı Kütahyasporumuz ligin bitimine haftalar kala şampiyonluğunu garantiledi. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren ne söylediysek sözümüzün arkasındayız. Yaptığımız ve yapacağımız projelerle Kütahyamızı geliştireceğiz, dedi.
Daha sonra soru cevap kısmına geçilerek basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkanımız Hizmetle geçen 2 yılın önümüzdeki senelerde devam edeceğini belirtti. Düzenlenen yemeğe katılan basın mensupları projelerin çok başarılı olduğunu söyleyerek Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna teşekkür ettiler.