6.4.2016

Kütahya Belediyemiz Kültür Sanat etkinlikleri devam ediyor. 14-20 Nisan tarihleri arasında Peygamberimiz Hz. Muhammedin (S.A.V) doğum gününü kutlamak amacıyla düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programı gerçekleştirildi.
Dumlupınar Spor Salonunda düzenlenen programa Vali Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan Yardımcılarımız Galip Gültekin, Murat Arık, Ali İhsan Ertaş ile Fatih Kölkeli, STK Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kutlu Doğum Haftası programı Kur'an-ı Kerimi ve ezanı güzel okuma yarışmasının birincisi Osman Vahit Özdal'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Daha sonra Dursun Ali Erzincalı sahneye çıktı. Hz. Muhammedin (SAV) hayatını şiirsel bir üslupla anlatan Dursun Ali Erzincanlı konuklara duygu dolu anlar yaşattı.
Program hediye takdimiyle sona erdi. Gecede sunucu Mikail Şimşek ile Kur'an-ı Kerimi ve ezanı güzel okuma yarışmasının birincisi Osman Vahit Özdal ve Dursun Ali Erzincalının hediyesini Vali Sayın Şerif Yılmaz ile Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu verdi.