8.4.2016

Kütahya Belediyemizin Zığra ve İkizhüyük mahallelerimize yapmış olduğu Sosyo Kültür Merkezleri törenle açıldı.
Yapılan açılış töreninde konuşan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Vefa Maltepe Okmeydanı-Gültepe Osman Aktaş İnköy Mehmet Akif Ersoy Sinerköy Akkent(Toki) olmak üzere; 8 adet Sosyo Kültür merkezimiz mevcuttur. Bugün de açılışını gerçekleştirdiğimiz Zığra ve İkizhüyük ile birlikte toplamda; 10 adet sosyo kültür merkezimiz bulunmaktadır. Zığra Sosyo Kültür merkezimiz de; çok amaçlı salon, büro, mutfak, fırın, kazan dairesi, düğün salonu, muhtarlık bürosu, misafirhane bulunmaktadır. İkizhüyük Sosyo Kültür merkezimizde ise düğün salonu, gelin odası, mutfak, fırın, 2 adet mescit, kazan dairesi, 2400 m2 oyun gurupları, oturma yerleri, yürüyüş yolları, bahçesi bulunmaktadır, dedi.
Geven ve Alayunt Sosyo Kültürel Merkezlerimizin çalışmaları tamamlandığını ve ihale aşamasında olduğunu söyleyen Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Andız, Civli, Kirazpınar, Çamlıca - Okçu Ve Göveçci Sosyo Kültürel Merkezlerimizin yer çalışması yapılmaktadır, dedi.
Daha sonra konuşan AK Parti Kütahya Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi İshak Gazel mahalle sakinlerine hitap etti. Milletvekili Gazel, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu seçimden önce verdiği sözü tuttu ve bugün Zığra Sosyo Kültür Merkezinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Battı Çıktı Projesi tamamlanmak üzere, kamu kurum binaları yenilenecek ve 2019 yılına kadar Kütahyanın çehresi büyük bir değişikliğe uğrayacak. Milletvekillerimizin, Belediye ile uyumu ve Valimiz Sayın Şerif Yılmazın katkılarıyla Kütahyaya daha büyük hizmetler yapmaya devam edeceğiz dedi.
Konuşmaların ardından dua edilerek Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve il protokolü tarafından açılış kurdelesi kesildi. Törenler, Zığra ve İkizhüyük Sosyo - Kültür Merkezlerinin incelenmesi ile sona erdi.
Açılış törenine Kütahya Valisi Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Vural Kavuncu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi İshak Gazel, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcılarımız Galip Gültekin, Murat Arık, Fatih Kölgeli ile Ali İhsan Ertaş ve mahalle sakinleri katıldı.