9.4.2016

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen ve Beyaz Ay Derneği Kütahya Şubesi tarafından organize edilen Aşmak İçin Hareket, Birlikte Yürüyoruz, Birlikte Aşıyoruz Projeleri kapsamında engelli ve engelsiz vatandaşlar birlikte yürüdü.
Sevgi yolunda gerçekleşen yürüyüşe Kütahya Valisi Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, Beyaz Ay Derneği Kütahya Başkanı, Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, STK temsilcileri, bazı kurum müdürleri, engelliler öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Büyük bir katılımın olduğu yürüyüşte Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve protokol üyeleri engelli vatandaşlarla el ele vererek Sevgi yolundan Programın gerçekleşeceği Dumlupınar spor salonuna kadar beraber yürüdüler.
Yürüyüşe katılan herkese teşekkür eden Beyaz Ay Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ayla Pektaş, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde başlatılan projemizin startını bugün vermiş oluyoruz. Bu projenin amacı, engellilerimize karşı farkındalık yaratmak ve önyargılara karşı dikkat çekmek amacıyla engelli ve engelsiz vatandaşlarımızla birlikte spor yapabilmek ve kaynaşma sağlamaktır dedi.
Cumhurbaşkanımızın desteklediği bu programın ilk olarak Kütahyadan başlatıldığına dikkat çeken Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Biz Kütahyalılar olarak engelli kardeşlerimize her zaman sahip çıkıyoruz. Onlarla her fırsatta birlikte oluyoruz. Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde engelliler ile alakalı yapmış olduğu çalışmaları yine Cumhurbaşkanlığı döneminde artırarak devam ediyor. Biz de Belediye olarak Kent Parkta bütün engelli hemşehrilerimizin faydalanabileceği onlar için çok amaçlı bir Kültür Merkezi inşa edeceğiz buradan bunun müjdesini veriyorum. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, dedi.
Protokol konuşmaların ardından Dumlupınar Spor Salonunda engelli engelsiz sporcular Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve İl protokol üyeleri ile birlikte judo, basketbol oynadı.
Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Vali Sayın Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Vural Kavuncu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi İshak Gazelin engellilere özgü bir spor dalı olan golbol oynaması ise renkli görüntülere sahne oldu. Konya Görme Engelliler Golbol Spor Kulübü ile Kütahya il protokolü arasında oynanan dostluk maçı berabere bitti.
Aşmak İçin Hareket kampanyası etkinlikleri Mustafa Asım Alkış Stadyumundaki penaltı atışlarının ardından Dumlupınar Stadyumun da gerçekleştirilen futbol müsabakası ve 400 m. atletizm koşusu ile sona erdi.
Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ile Milli Eğitim, Gençlik Hizmetleri ve Spor, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun da desteklediği Aşmak İçin Hareket kampanyası etkinliklerine Vali Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu AK Parti Kütahya Milletvekilleri Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Vural Kavuncu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi İshak Gazel, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz,Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şube Başkanı Halil Bilgiç, STK Temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.