12.4.2016

14-20 Nisan tarihleri arasında Peygamberimiz Hz. Muhammedin (S.A.V) doğum gününü kutlamak amacıyla düzenlenen Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Kütahya İl Müftülüğü ile Lalezar Yatılı Kız Kur'an Kursu tarafından program gerçekleştirildi.

Lalezar Yatılı Kız Kur'an Kursu bahçesinde düzenlenen programa Vali Sayın Şerif Yılmaz, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Ak Parti il Başkanı Ali Çetinbaş ile vatandaşlar katıldı.
Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Kur'an kursu öğrencilerinin okuduğu şiir ve ilahilerle devam etti.İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Diyanet İşleri Başkanlığının Kutlu Doğum Haftasında Hz. Peygamber, Tevdit ve Vahdet, Gelin Birlik Olalım konusunu ele aldığını söyledi.
Peygamberimiz Hz. Muhammedin (S.A.V) hicri 10. yılda yaptığı Veda Haccında sayıları 114 bini bulan hacıya hitaben okuduğu Veda Hutbesi Oratoryosu vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.
Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Peygamberimizin Hayatı adlı kitaptan Lalezar Kursu bünyesinde yapılan Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrenciler Naime Beyazıd, Feriha Kurtul ile Sevim Yıldızın hediyelerini Vali Sayın Şerif Yılmaz verdi.
Peygambere Hasret konulu şiir yazma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Hilal Kandemir, Sevim Yıldız ile Betül Öztürk hediyelerini Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlunun elinden aldı.
Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler Fadime Nur Vural, Merve Kabaağaç ile Elif Özçelik ise hediyelerini İl Müftüsü Hacı Yusuf Gülün elinden aldı.
Daha sonra Peygamber Efendimizin (S.A.V.) Sakal-ı Şerifinin ziyareti yapıldı. Program Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ve İl protokolünün Lalezar Kur'an Kursu'nun sınıflarını gezmesi ile sona erdi.