15.4.2016

15-22 Nisan Turizm Haftası, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Turizm Haftası Kutlama Komitesi, etkinlikler kapsamında Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlunu makamında ziyaret etti.
Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Kütahya'nın turizmdeki en büyük sıkıntısının konaklama tesislerindeki yetersizlik ile pazarlama olduğunu belirtti. Otel yapmak isteyen işletmecilerde Kütahya'mıza davet ediyoruz.
Kütahya'mız Türkiye'nin tarih, termal, turizm ve geleneksel el sanatlarını bir arada barındıran ender şehirlerinden biridir.
Turizm haftasının kentin turizmini anlatmada bir fırsat olduğunu belirten Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu ; Biz de belediye olarak turizme en üst düzeyde katkı yapıyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. Bir şehre girdiğinizde o şehir hakkında bilgi sahibi olursunuz. Biz bu anlamda şehre güzel şeyler yaptık. Bu amaçla birlikte nice güzel projeler yapacağız. Çünkü bu şehir hepimiz indir. En iyisini en güzelini yapmak zorundayız dedi.
Ziyarete İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, beraberinde ki komite üyeleri ve Yoncalı Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri de katıldı.