16.4.2016


Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu Cuma Namazı sonrası Müderris mahallemizde bulunan vatandaşlarımızla bir araya geldi. Müderris mahallemizde bulunan ve 17 vatandaşımızın hissedar olduğu parsel, imar durumunda park alanı olarak görüldüğü için mahalleli tarafından yıllardır kanayan yara olarak bilinen sorunu da çözen Başkanımız, Müderris mahallesi sakinlerine tapularını düzenlenen törenle teslim etti.
Teslim töreninde konuşan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu şu ifadeleri kullandı; Müderris Mahallemizde bulunan 17 vatandaşımızın hissedar olduğu parsel imar durumunda, park alanı olarak görünmekte ve vatandaşlarımızın mağduriyeti bulunmaktaydı. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için 2014 yılı ağustos ayı meclisinde alınan kararla plan tadilatı yapılmış ve bu alan bitişik nizam 3 katlı yapı adasına dönüştürülmüştür. Böylelikle vatandaşlarımızın tapularının ayrı ayrı tescili mümkün hale gelmiştir.
Bu çalışmaların ardından vatandaşlarımıza müstakil parsel verilebilmesi ve evlerinin bulunduğu mülklerin ayrı ayrı tapularının verilerek ruhsat izni verilmesi amacıyla Belediyemiz ve Maliye hazinesi adına tescil edilen parselleri de dahil edilerek imar kanunu 18. madde imar uygulaması yapılmıştır. Sonuç olarak 9 adet üzerinde ev bulunan arsa ile 1 adet boş arsa olmak üzere toplam 10 adet imar parseli tapu müdürlüğünde tescil edilmiş ve ruhsata tabi alanlar vatandaşlarımıza kazandırılmıştır, dedi.
Daha sonra konuşan Müderris Mahallesi Muhtarı İncinur Duman; 40 yıldır çözülemeyen ve Mahallemizin kanayan yarası olarak bilinen bu sorunumuzu çözen Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna tüm Mahalleli adına teşekkür ediyorum, dedi.
Konuşmaların ardından vatandaşlarımız tapularını, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu, Belediye Başkan yardımcılarımız, daire müdürlerimiz ve muhtarlarımızın ellerinden aldılar.