18.4.2016

Hayrat Vakfı Kütahya Şubesi tarafından Kütahyaya davet edilen Sudan Heyeti, Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlunu ziyaret etti.
Sudan heyetine Kütahya Belediyesinin çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlunu Kütahya'mız Türkiye'nin tarih, termal, turizm ve geleneksel el sanatlarını bir arada barındıran ender şehirlerinden biridir sizleri de Kütahyamızda misafir etmek bizleri mutlu etti dedi.
Kabullerinden dolayı Başkanımıza teşekkür eden Hükümet Sözcüsü Abdurrahman Elemin, Türkiye tecrübesinin Sudana aktarılmasını istiyoruz. Bunun için de Sudanlı gençlerimizi kullanıyoruz, bu yönde çalışmalarımız var. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türk Hükümetinin Sudana olan ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz. Dua ediyoruz ki Allah sizleri ve Türkiye'yi korusun dedi
Ziyaret Türkiye ile Sudanın yönetim şekli hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi. Ziyaret sonunda Sudan heyeti ve Başkanımız günün anısına birbirlerine hediyeler verdi.
Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Hükümet Sözcüsü Abdurrahman Elemin, Marawi Belediye Başkanı Mubarak Mohamed Shemet, Dongola Belediye Başkanı Esameldin Ali Abdelrahman Bakheet, Alrahad Belediye Başkanı Omer Musa İbrahim Mahmoud ve beraberindeki heyet ile Hayrat Vakfı Kütahya Temsilcisi Hüsrev Yarangümeli hazır bulundu.