25.4.2016

Şehrimizin takımı Kütahyasporumuzun, Isparta da Muğlaspor ile oynadığı Play off mücadelesinden seri penaltılar sonucu aldığı galibiyetle adeta sevince boğulan Şehrimiz, Kütahyasporu Isparta dönüşü coşkulu bir şekilde karşıladı. Vazo Meydanında toplanan On binlerce Kütahyalı Hemşehrimiz geç saatlere kadar takımımızı bekleyerek vazo meydanında müzikler eşliğinde şampiyonluğu kutladı.
Takım otobüsünün kalabalığa yaklaşmasıyla sevinç gösterileri artarken taraftarlar tezahürat ve meşale şovlarıyla geceye renk kattı. Kütahyasporumuz 3. Lige yükselmesinde büyük emeği olan Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, 3. lige yükselen Kütahyasporu kazandığı başarıdan dolayı tebrik ederek Kulüp Başkanı, yöneticiler, futbolcular, teknik ekip ve taraftarlarla birlikte şampiyonluk kutlamalarına katıldı.
Isparta Atatürk Stadın da oynanan maçta Muğla Sporu penaltılarda 8-7 yenerek 3. Lige çıkan Kütahyasporumuzu play off final maçında yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu "Öncelikle teknik heyetimize, futbolcularımıza, yönetimimize ve her maç takımlarını yalnız bırakmayan cefakar taraftarımıza teşekkür ediyorum. Şampiyonluk Kütahyamıza ve Kütahyaspora gönül veren herkese hayırlı olsun.
Kütahya halkı futbolu çok seviyor ve özlenen Kütahyaspor için güç birliği yaparak bunu başardık. Her şey Kütahya için Kütahyasporumuza yeni sezonda 3.Lig de başarılar dilerim " diye konuştu.