28.4.2016

Kütahya Belediyemizin düzenlemiş olduğu Kültür Sanat etkinliklerimizde, Süheyl&Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından günümüze yeniden uyarlanan Markopaşa müzikali, yoğun istek üzerine yeniden Hezar Dinarî Kültür Merkezin de sahne aldı.

Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından uzun yıllar başarıyla sahnelenen Marko Paşa isimli oyun, günümüz yorumuyla Süheyl ve Behzat Uygur tiyatrosu tarafından, Kütahya Belediyesi Hezar Dinarî Kültür Merkezi sahnesinde gösterildi.

Necla Uygur, Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Uğur Babürhan, Şahnaz Çakıralp, Kahraman Sivri, Leyla Yüngül, Ömer Yılmaz ve Burcu Afşinin sahneye koyduğu oyun Kütahyalılar tarafından büyük beğeni topladı.

15 farklı şarkı ve danslarla zenginleştirilerek tuluat ve modern tiyatronun harmanlandığı bir operet tadındaki müzikal
seyircilerden tam not aldı. İzleyiciler oyun sonunda muhteşem performans sergileyen oyuncuları dakikalarca alkışladı.

Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Ali İhsan Ertaş; Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlunun verdiği destek ve hizmetlerden başta halkımız ve bizler çok memnunluk duyuyoruz ve hep birlikte hizmetlerimize devam edeceğiz dedi

Daha sonra Belediye Yardımcımız Sayın Ali İhsan Ertaş oyunculara kahve takımı hediye etti.

Vatandaşlarımızın yoğun katılımlarıyla gerçekleşen müzikale Belediye Başkan Yardımcılarımız Ali İhsan Ertaş, Murat Arık, Fatih Kölgeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Halkımız yoğun ilgi gösterdiği Kitap sizden, tiyatro bizden kapsamında Kütahyada oluşturulacak Kütüphane için Markopaşa müzikalini izlemek için kitap getiren vatandaşlarımızdan toplam 1180 adet kitap toplandı.

Behzat Uygur, Nejat Uygurun her oyunun sonunda söylediği büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden, ortancaların alnından öpüyorum sözlerini söyleyerek izleyenlere veda etti.