5 Nisan 2019 Cuma

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Kütahya Belediye Başkanı seçilen Prof. Dr. Alim Işık, Adliye Sarayında düzenlenen tören ile mazbatasını aldı.
31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından aday gösterilen, 53 bin 393 kişinin oyunu alarak %38,68 oy oranı ile Kütahya Belediye Başkanlığı görevine seçilen Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.
Törende Kütahya Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Yusuf Hatip, Kütahya Belediye Başkanı seçilen Prof. Dr. Alim Işık ile Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyelerine görevlerinde başarılar diledi.
Mazbata töreninin sona ermesiyle birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kütahyanın 52. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, seçim sonuçlarının ülkemiz ve şehrimize hayırlı olmasını temenni etti.
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sürecinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; Bugün almış olduğumuz Kütahya Belediye Başkanlığı mazbatası şahsım başta olmak üzere aileme, partime, Kütahyama ve ülkeme hayırlara, hayırlı hizmetler yapmamıza vesile olsun. Yoğun bir emeğin sonucu olarak 4 aylık bir seçim sürecinin ardından milletimizin teveccühüyle son derece olgun ve nezaketli bir seçim atmosferi sonucunda bu önemli mazbataya sahip olduk. Emeği geçen tüm hemşerilerime ayrı ayrı huzurunuzda teşekkür ediyorum. Başta parti teşkilatımız olmak üzere, Kadın Kolları üyelerimiz, Ülkü Ocaklarındaki genç kardeşlerim, meslek odaları sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile ve gizli görünmez olalar tanımladığım üyeleri arkamdaki çalışma ekibime huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu iş ekip işi, hep seçim sürecinde söylediğim gibi 'bilen, tecrübeye sahip olan ve ekip anlayışına yatkın olan insanların başarılı olabileceği bir iş' dedim. İnşallah bundan sonraki sürecimiz artık bu taahhütlerimizin yerine getirilmesine yönelik çalışmalarımızla geçecek. Bu vesileyle özellikle projelerimizin uygulama aşamasında birlikte çalışacağım belediye çalışanlarına şimdiden başarılar diliyor, teşekkür ediyorum, şeklinde konuştu.
Kütahyada görev yapan Belediye Başkanlarına da teşekkür eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; Kimse tereddüt etmesin biz Kütahyanın abisi olmaya, Kütahyaya yeni istihdamlar kazandırmaya ve Kütahyamızın hak ettiği yere taşımaya geliyoruz. O nedenle bize oy veren vermeyen kim olursa olsun, çalışanınız veya dışarıdaki vatandaşımız huzur içerisinde bir Kütahyada yaşayacaktır. Herkes rahat olsun, İnşallah Kütahyamız hepimizin özlediği yere çok kısa sürede gelecektir. Ben bir kez daha basın mensupları olarak siz değerli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Çünkü sizler 4 ay boyunca bizi izlediniz, doğru bilgilerle, doğru bilgilendirme ile vatandaşımızla siyaset kurumunu barıştırdınız. Bundan dolayı çok ciddi katkılar yaptınız. Çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da inşallah belediyemizde kuracağımız yerel medya ofisiyle sizler ve belediyemiz iç içe olacak. Ayrıca belediyemizde nasip olursa geçmiş Belediye Başkanlarımıza ve Belediye Başkanı adaylarımıza da bir ofisimiz olacak. Kütahya hepimizin ortak mekanı olduğuna göre herkesin birikimini gönül rahatlığı ile bizimle paylaşabileceği bir ortam hazırlamak istiyoruz. Bugüne kadar da görev yapmış olan tüm Belediye Başkanlarımıza, rahmetli olan Belediye Başkanlarımıza Allahtan rahmet diliyorum, yaşayanlara da uzun ömürler diliyor ve teşekkür ediyorum. Çünkü her çivi çakan burada bir sonrakinin işini kolaylaştırmıştır. Bizden önce Kütahyamızda görev yapan tüm Belediye Başkanlarımıza yaşayan özellikle Süleyman Canana, Mustafa İçaya ve Kamil Saraçoğluna huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlikte olmaya devam edeceğiz diye konuştu.
Törende Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işıka, eşi Fadime Işık, MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail Küçük, MHP Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk, MHP Kütahya Belediye Meclis Üyeleri, MHP Kütahya İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 885