5 Nisan 2019 Cuma

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Kütahya Belediye Başkanı seçilen Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesinde Belediye Başkanlığı görevini devraldı.

Kütahya Belediyesi Hizmet Binasında hemşehrileri ve belediye personeli tarafından karşılanan Kütahyanın 52. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) teşkilat mensupları, başkanlık makamına geçti.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'ı tebrik ederek çalışmalarında başarılar dileyen Kütahya Belediyesinin 2014-2019 dönemi Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri demokrasimiz açısından çok önemliydi. Seçimleri demokrasimizin bayramı olarak görüyoruz. Ülkemizde, Kütahyamızda tüm ilçelerimizle beraber belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyeliği seçimlerini gerçekleştirdik. Ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de halkımız tercihi yaptı. Yerel seçimlerin ülkemiz, şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Ali Işık ve ekibinin şehrimize güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Bu vesileyle Belediye Başkanlığı görevine seçine Alim beyi ve meclis üyelerini tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum, dedi.

Kütahya Belediyesinin 2014-2019 dönemi Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlundan görevi devralan Kütahyanın yeni Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; Başkanımızın nazik devir teslim töreni ve yaptığı konuşma için kendisine teşekkür ederiz. Sözlerime başlamadan önce milletimize verdiğimiz sözün gereği olan parti rozetimi çıkarıyorum, bundan sonra belediye başkanı olarak konuşacağım. Bu seçimde görev alan başta belediye başkan adaylarına, meclis üyesi adaylarına, il genel meclis üyesi adaylarına ve sayın muhtar adaylarına yaptıkları olgun seçim kampanyası nedeniyle teşekkür ediyorum. Kazananlara da hayırlar getirmesi temennisiyle hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu vesile ile milletimizin hizmetinde 5 yıl görev yapan değerli başkanımız ve birlikte çalıştığı meclis üyelerine, beraber görev yaptığı belediye başkan yardımcılarına ve müdür arkadaşlarımıza, belediye personelimizin tamamına teşekkür ediyorum böyle bir güzel eseri Kütahyamıza kazandırdılar. Devlet işi böyledir. Birileri yapacak, diğerleri onun üzerine koyacak, bundan sonra inşallah biz de güzel eserler ilimize kazandırıp bizden sonra gelen arkadaşlarımıza devredeceğiz. Bu vesile ile seçim sonuçlarının bir kez daha Kütahyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hepimiz birçok proje vaadinde bulunarak bu kampanyayı geçirdik. İnşallah biz milletimize verdiğimiz bu sözü tutmanın mutluluğunu 5 yıl sonra aynen Kamil Başkanım gibi yaşayacağız diye umut ediyorum. O da 5 yıl önce böyle bir belediye hizmet binasını yapacağı sözü vermişti, biz de vermiştik ona nasip olmuştu. İnşallah biz de bu 130 adet projenin tamamlandığı günü hep birlikte yaşar, milletimize hayırlı olsun demenin onurunu yaşarız. Hayırlı uğurlu olsun, Allah hepimize hayırlı eylesin, şeklinde konuştu.

2014-2019 Dönemi Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Belediyesinin 52. Başkanı Prof. Dr. Alim Işıka çiçek takdim ederek, görevi devretti.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1196