13 Nisan 2019 Cumartesi

Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı İlyas BAHAR, Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliğine katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinin işbirliği ile düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Gün boyunca devam edecek olan, 15 İlden 30 Koro ve 1100 öğrencinin katılımı ile düzenlenen 6. Ulusal Korolar Şenliği, Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezi'nde başladı.

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Mustafa DEMİRin açılış konuşması ile başlayan şenlikte danışma ve değerlendirme kurulu üyeleri, Afyonkocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Funda Emel TÜRKMEN, Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üyesi Gülnihal GÜL, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Dr. Atilla Çağdaş DEĞER ve Kırdar Bilgiören Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Onur KIRDARa Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı İlyas BAHARın plaketlerini vermesinin ardından okulların koroları sahne aldı.

6. Ulusal Korolar Şenliğine Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı İlyas BAHAR, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, daire müdürleri, 15 ilden gelen çok sayıda öğrenci ve izleyici katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1007