23 Nisan 2019 Salı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Valiliği ile Nafi Güral Eğitim Vakfı işbirliğinde Bahattin Çini Özel Eğitim Okulundaki öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek için düzenlenen özel etkinliğe katıldı.
Kütahya Valiliği ve NG Eğitim Vakfı tarafından hayata geçirilen ‘Hayallerini çiz’ projesi kapsamında Bahattin Çini Özel Eğitim Merkezinde okuyan özel öğrencilerin istekleri bir bir yerine getirildi.
Bahattin Çini Özel Eğitim Okulundaki 85 özel öğrenciye ‘En büyük halin nedir’ diye soran NG Eğitim Vakfı, hayallerini resim çizerek anlatmalarını istedi. Hayallerini resmeden öğrencilerden bazıları, polis, bilgisayar mühendisi, oto tamircisi, aşçı, veteriner, itfaiyeci, asker olmak gibi isteklerini, bazıları da marjinal olmak, okulda kedi beslemek, ağaç dikmek ve damat olmak gibi hayallerini resme döktü.
Proje kapsamında çocukların hayali 20 gün gibi kısa sürede yerine getirildi. Hayalleri gerçek olan öğrenciler kısa bir video sunumu ile katılımcılara sundu. Video sunumunda asker olmak isteyen bir öğrencinin Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz’ün koltuğuna oturarak komutan olup askerlere emir verdiği, bazı öğrencilerin ise itfaiye eri ve sağlık personeli olarak yardıma koştu.
Bahattin Çini Özel Eğitim Merkezi Bahçesinde gerçekleştirilen törene; Vali Dr. Ömer TORAMAN, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, NG Grup Kurucu Başkanı Nafi GÜRAL ve eşi Gülsüm GÜRAL, iş kadını Sevim Güral OLGUN, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral SÜRMELİ, NG Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Gülden GÜRAL, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1016