31 Ağustos 2019 Cumartesi


Kütahya Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen Fener Alayı, binlerce Kütahyalının yoğun katılımları ile gerçekleştirildi.
Kütahya Belediyesi önünden başlayarak Atatürk Bulvarı boyunca devam eden yürüyüş için toplanan binlerce Kütahyalı, ellerinde Türk bayrakları, meşaleler ve Tugay Bandosu eşliğinde Atatürk Bulvarında marşlar söyleyerek yürüdü.
Yürüyüş sonrası Zafer Meydanında halka hitan eden Kütahya Belediye Başkanı Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, vatandaşların yoğun ilgisine teşekkür etti. Işık, "26 Ağustos da başlayan ve 30 Ağustosta taçlandırılan Türk Zaferinin bugün 97. yıl dönümü. Bu güzel günde baizleri yalnız bırakmadığınız için şehrin emini olarak tüm hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
Fener Alayı yürüyüşü sonrası Kütahya Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Mehmet Çeker ve Gökhan Kıraç konseri düzenlendi.
Fener Alayı Yürüyüşüne, Kütahya Valisi Ömer TORAMAN, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan YILDIRIM, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile binlerce vatandaş katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1117