2 Eylül 2019 Pazartesi

Ertuğrul Gazi'nin annesi, Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi'nin ninesi, Hayme Ana (Devlet Ana) için Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çarşamba Köyündeki kabri başında bu yıl 738. kez anma töreni düzenlendi.

Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri kapsamında düzenlenen anma programı protokol üyelerinin Hayme Ana'nın türbesini ziyaret edip, dua etmesiyle başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.

Hayme Anayı Anma ve Göç Şenlikleri; Domaniç Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları, Kütahya Mehter Musiki Derneği, kılıç kalkan, Balıkesir Karesi Atlı Okçuluk Kulübü ekibi gösterileri ve temsili göç yürüyüşüyle sona erdi.

Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenliklerine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ile Ceyda Çetin Erenler, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Domaniç Kaymakam Vekili Mesut Ozan Yılmaz, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1433