5 Eylül 2019 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi, 1. Dönem 5. Olağan Meclis toplantısı, 04.09.2019 tarihinde Belediye Hizmet Binası Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Başkanlığında gerçekleştirildi.

1. Dönem 5. Olağan Meclis toplantısında; Mülkiyeti Belediye'ye ait olan ve Kütahya İl Müftülüğüne tahsis edilen ilimiz merkez Siner Mahallesi 36 ada,39 parsel numaralı taşınmazın tahsisinin iptali ile mülkiyeti Belediyeye ait olan ilimiz merkez Siner Mahallesi 36 ada, 41 parsel numaralı "İbadet Yeri Tesisleri Alanı" niteliğindeki taşınmazın; 5393 Sayılı Kanunun 18. maddesi (e) bendi hükümleri gereğince Kütahya İl Müftülüğüne tahsis edilmesi konusu ile ilgili işlemler için Belediye Encümeni'ne yetki verilmesi konusu, Mülkiyetleri Belediyeye ait olup, kira süreleri 31.12.2019 tarihinde sona erecek olan gayrimenkullerin kira sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağı, uzatılacaksa 2020 yılı aylık/yıllık kira bedellerinin tespitinin yapılması ve süresi devam eden gayrimenkullerin 2020 yılı aylık/yıllık kira bedellerinin tespitinin yapılması için Belediye Meclisimizce "Kıymet Takdir Komisyonu" oluşturulması, bu komisyonun almış olduğu kararların onaylanması için Belediye Encümeni'ne yetki verilmesi konusu, Mülkiyeti Belediyeye ait olan ilimiz merkez Ağaçköy Mahallesi 1487 ve 1488 parseller üzerinde bulunan binanın 1. katının Kuran kursu olarak kullanılmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanunun 18. maddesi (e) bendi hükümleri gereğince, Kütahya İl Müftülüğüne tahsis edilmesi ile ilgili işlemler için Belediye Encümenine yetki verilmesi konusu, Mülkiyeti Kütahya Belediyesine ait olan İlimiz merkez Bölcek Mahallesi 3944 ada, 18 parsel taşınmaz ile İlimiz merkez Bölcek Mahallesi 3944 ada, 19 parsel numaralı taşınmazların 5393 Sayılı Kanunun 18. maddesi (e) bendi hükümleri gereğince tasarruf şekillerinin belirlenmesi konusu, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 14. maddesi B bendi gereğince; İlimizin adını duyurmak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak spora ve sporcuya destek olmak için, Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Belediye Kütahyaspor Kulübüne nakdi yardım yapılması konusu, İlimiz mücavir alanı içerisinde dağınık olarak faaliyet gösteren halı yıkama firmalarının, yapımı ve alt yapı çalışmaları tamamlanan Kütahya-Eskişehir yolu Azot Fabrikası karşısında bulunan Kütahya Temizlikçiler ve Kimyacılar Sanayi sitesine 01.11.20I9 tarihine kadar taşınmaları konusu ve bazı mahallelerdeki imar planı değişikliği konuları görüşülmüştür.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIKın Başkanlığında gerçekleşen Meclis toplantısına; Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz ŞAHBAZ, Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ, Meclis Üyeleri ile Birim Müdürleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 747