6 Eylül 2019 Cuma

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Çavdarhisar ilçesini ve Aizanoi Antik Kentini ziyaret etti.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahyaya 57 kilometre uzaklıktaki Çavdarhisar ilçesini ve M.Ö. 3 bin yıllarına kadar dayanan tarihi ile Frig ve Roma dönemine ait eski yapıtların yer aldığı, kültürel yapısıyla sanat çevreleri tarafından ikinci Efes olarak adlandırılan Aizanoi Antik Kentini ziyaret etti.

Aizanoi Antik Kenti ziyareti öncesi Çavdarhisar Kaymakamı Miraç AKBULUT ve Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil BAŞERi ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ilçe kaymakamı ve belediye başkanından ilçe hakkında bilgiler aldı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Çavdarhisar Kaymakamı Miraç AKBULUT ve Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil BAŞER ile birlikte Pamukkale Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Özer başkanlığında yürütülen Aizanoi Antik Kenti kazı yerini ziyaret etti. Burada antik kentte yapılan kazının kapanış programına katılan heyet, kazı alanı içerisindeki Borsa Binası (MACELLUM) hakkında yetkililerden bilgiler aldılar.

Zafer Kalkınma Ajansından hibe şeklinde karşılanan Çavdarhisar Konağının Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Bilinirliğinin Arttırılması ve Fiziksel Şartlarının İyileştirilmesi Yolu ile Turizm Sektöründeki Katma Değerinin Yükseltilmesi, Çeşitliliğin Sağlanması projesi hakkında bilgiler alan heyet daha sonra bu yıl çalışmalarına başlanan Penkalas Çayı, Kazı Evi, Bulutu Odası ve Restorasyon yapılan yerleri incelediler.
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Çavdarhisar Kaymakamı Miraç AKBULUT ve Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil BAŞER, Aizanoi Antik Kenti Kazı Başkanı Pamukkale Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Özere ve ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Aizanoi Antik Kenti incelemeleri sonrasında Çavdarhisar İlçe Jandarma Bölük Komutanı Ahmet GÜRBÜZü ziyaret etti.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1711