14 Eylül 2019 Cumartesi

Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, (KSTKP) koordinesinde düzenlenen Kütahya 1. Cimcik Festivali yapıldı.

Kütahyanın yöresel yemeklerinden olan hamur işi ve tereyağlı, sarımsaklı yoğurttan oluşan cimcikin adından esinlenerek düzenlenen program, protokol konuşmalarının ardından sahne alan Mehteran gösterisi ile devam etti.

Zafer meydanında gerçekleştirilen Kütahya 1. Cimcik Festivaline Kütahya Valisi Ömer TORAMAN, Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl KASAP, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, İl Emniyet Müdürü Hasan ÇEVİK, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kütahya 1. Cimcik Festivalinde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun koordinesinde düzenlenen festivalin ilimizin tanıtımı ve vatandaşlarımızın kaynaşması için güzel bir fırsat olacağına inanıyorum dedi. Kütahyanın tanıtımı için yapılan her çabaya, her girişime Kütahya Belediyesi olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirten Başkan IŞIK, Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun düzenlemiş olduğu bu festivale de Kütahya Belediyesi olarak gereken tüm desteği sağladık. Bizlerde Kütahya Belediyesi olarak tanıtım faaliyetlerimizi çeşitlendirerek artıracağız. Bu etkinliklerin kent kültürümüze ve turizmine büyük katkı sunacağını düşünüyorum. Şimdiden bu festivalin ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, Zafer Meydanında kurulan stantta vatandaşlara hazırlanan Cimcikten ikram ettiler. Kütahya 1. Cimcik Festivalinde 6 Bin kişiye Cimcik ikram edildi.

1.si düzenlenen Kütahya Cimcik Festivali Halk oyunları gösterileri ve sahne alan sanatçıların konserleri ile devam etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1183