19 Eylül 2019 Perşembe

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Gazi unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü Kütahya’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
İlk olarak 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle Valilik önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.
Tören, Vali Dr. Ömer TORAMAN, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban BAŞOĞUL ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet Asım OKAT tarafından Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Valilik önünde düzenlenen törenin sona ermesiyle birlikte 19 Eylül Gaziler Günü ekinlikleri kapsamında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, protokol üyeleriyle birlikte Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban BAŞOĞUL ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet Asım OKAT'ı dernek merkezlerinde ziyaret etti. Başkan IŞIK, ziyaretlerde gaziler ve şehit yakınlarıyla sohbet etti.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 965