26 Eylül 2019 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, “Uyuşturucu İle Mücadele” konulu konferansa katıldı.
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen“ Uyuşturucu İle Mücadele” konulu konferans, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Konferansta İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık Hareket ve Bilgi Toplama Daire Başkanı Ömer ULU uyuşturucu ile mücadele hakkında bilgi verdi.
Kaçakçılık Hareket ve Bilgi Toplama Daire Başkanı Ömer ULU yaptığı sunumda, uyuşturucunun son zamanlarda Türkiye’ye yönelmiş en önemli tehdit olduğunun altını çizdi. Daire Başkanı Ömer ULU; Çağımızın sinsi hastalığı olan uyuşturucu, toplum psikolojimize, milli ekonomimize büyük zararlar vermekte. Ülkemizin gelişmesinin önünde bir tehdit olarak durmaktadır. Ülkemizin gelişmesine engel olan uyuşturucu çeşitleri kategorize edildiğinde, hangi ülkelerden geldiklerini gösterdi. Türkiye’nin başına en çok bela olan Sentetik Kannabioid, halk diliyle “Bonzai” Çin ve AB ülkelerinden geliyor. Uyuşturucuya karşı en iyi koruma yöntemi polisiye tedbirler ile değil, erdemli insanlar yetiştirmektir. Uyuşturucu ruh ve beden dengesini kuramamış toplumların sapmalarından birisidir, ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 922