3 Ekim 2019 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi, 1. Dönem 6. Olağan Meclis toplantısı, 02.10.2019 tarihinde Belediye Hizmet Binası Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Başkanlığında gerçekleştirildi.
1. Dönem 6. Olağan Meclis toplantısında; Kütahya Belediyesi 2020 - 2024 yıllarına ait Stratejik Plan konusu, Kütahya Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Merkezi görev, yetki ve çalışma yönetmelik taslağı konusu, Kütahya Belediyesi Emir ve Yasaklan yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik taslağı konusu, Mülkiyeti Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne ait, Kütahya Belediyesi tahsisli ilimiz merkez Alayunt Mahallesi 3264 ada, 150 parsel numaralı taşınmazın tahsis haklarının devri ile ilgili tüm hususlar ve işlemler için Belediye Encümenine yetki verilmesi konusu,Yerel yönetimler arasında işbirliği oluşturma konusunda Kütahya Belediyesine büyük katkılar sağlayacağı düşünülen Birleşmiş Kentler ve Yerel yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatına (UCLG-MEWA) üye olunması konusu, Kütahya Belediyesi hudutları içerisinde bulunan mahallelerin 7269 sayılı Tabii Afetler Kanunu’nun 2. maddesi gereğince afete maruz bölgelerin tespit edilmesi konusu, Kütahya Katı Atık Yönetimi ve Enerji A.Ş. arasındaki imtiyaz sözleşmesi fesih edildiğinden dolayı ve kentsel dönüşüm kapsamında şehrimizin temizlik işleri ile Kütahya Belediyesi Müdürlüklerinin hizmetlerinde kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan araçların alınması, 2019 yılı T Cetveline ilave edilmeleri konuları görüşüldü.
Gündem maddelerinin görüşülerek değerlendirildiği toplantıda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Belediyesi birim müdürlüklerinin faaliyetleri ile ilgili Belediye Meclis Üyeleri ve katılımcılara bilgiler verdi.
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın Başkanlığında gerçekleşen Meclis toplantısına; Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ, Ömer KÖSE, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan YILDIRIM, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile Basın Mensupları katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 600