22 Şubat 2020 Cumartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, İçişleri Bakanlığınca uygulamaya konulan “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı düzenlenen Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Değerlendirme Toplantısına katıldı.
Türkiye genelinde eş zamanlı düzenlenen Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Değerlendirme Toplantısının illerde vali, ilçelerde kaymakamlar başkanlığında gerçekleştirildiğini kaydeden Vali Dr. Ömer TORAMAN, toplantılarda otobüs kazalarının en aza indirilmesi için alınan mevcut tedbirler ile alınacak ilave tedbirlerin değerlendirileceğini kaydetti.
Toplantıda daha sonra Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ile Kütahya İl Jandarma Komutanlığı tarafından alınan tedbirler, alınması gereken tedbirler ve denetimler hakkında katılımcılar bilgilendirildi.
Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunumda Kütahya’da meydana gelen ölümlü trafik kazalarında 2 yılda yüzde 18 azalma olduğu belirtildi.
İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanında 2020 yılı içinde yolcu taşımacılığı yapan araçlar ile halk otobüslerinde toplam 5 bin 452 aracın, jandarma sorumluluk alanında ise 2 yılda 35 bin 570 aracın denetlendiği kaydedildi.
Toplantı, trafikle ilgili mevcut tedbirlerin ve alınması gereken tedbirlerin değerlendirilmesiyle sona erdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 776