3 Eylül 2020 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 6. Olağan Meclis toplantısı, 02.09.2020 tarihinde Belediye Hizmet Binası Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK Başkanlığında gerçekleştirildi.
Belediye Meclisi, 2. Dönem 6. Olağan Meclis toplantısının açılışında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Toplantıda Başkan IŞIK; 2019 Yılında ilimizin değerli Siyasi Parti İl Başkanlarını ve ilimizin Milletvekillerini meclis toplantılarımıza davet ederek onların şehrimiz ve şehrimizin geleceğiyle ilgili düşüncelerini siz meclis üyelerimiz ve vatandaşlarımız ile paylaşmalarına imkan tanıdık. Bu yılda yaşayan Belediye Başkanlarımızı aynı şekilde meclis toplantılarımıza davet edip hem teşekkür plaketi vermeyi hem de varsa bizlerle paylaşacakları veya şehrimizin geleceği ile ilgili temennilerini dile getirmelerine imkan tanımak istedik. Bu kapsamda bu ayki toplantımıza yaşayan en eski Belediye Başkanımız Sayın Burhan MEREYER’i davet ettik. Kendisine şehrimize Belediye Başkanı olarak yapmış olduğu ve yapılmasına vesile olduğu her türlü hizmet için şehrim ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum, ifadelerini kullandı.
Daha sonra 1980 – 1984 yılları arasında Kütahya eski Belediye Başkanlığı görevini yapmış olan Burhan MEREYER, selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Kütahya eski Belediye Başkanı Burhan MEREYER, konuşmasında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a nazik daveti sebebiyle teşekkürlerini sunarak çalışmalarında başarılar diledi. Selamlama konuşmasının ardın Başkan IŞIK, eski Belediye Başkanı MEREYER’e teşekkür plaketi takdim etti.
Toplantıda; 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 14. maddesi gereğince, Kütahya’mızın adını duyurmak ve tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Nilüfer ÖZKAN tarafından yazılan “Kütahyalı Kadın Besteci” isimli kitabın basılması konusu, 2020 Mali Yılı Gelir Tarifesinde yer alan yeni kurulacak pazaryeri ilk tahsis ücretlerinin yeniden değerlendirilmesi talebi konusu, Mülkiyeti Belediyemize ait olan muhtelif mahallelerde bulunan taşınmazları 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesi (e) bendi gereğince tasarruf şekillerinin belirlenmesi konuları görüşüldü. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1099