4 Aralık 2020 Cuma

Kütahya Belediyesi gerçekleştirdiği projeler ile kültür ve sosyal yaşamı canlandırıyor. Bu kapsamda Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile Kütahya Zanaat ve Halk Sanatları Deneyimleme Konağı Projesi alınan 1 milyon 330 bin TL hibe desteği ile hayata geçecek.

Kütahya Belediyesi, Zafer Kalkınma Ajansı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında 1 milyon 331 bin 200 TL hibe almaya hak kazanan Kütahya Zanaat ve Halk Sanatları Deneyimleme Konağı isimli Projesine ilişkin hibe sözleşmesi imzaladı.

Proje kapsamında Mülkiyeti Belediyeye ait olan yaklaşık 300m²’lik alana sahip olan konakta oluşturulacak Yaratıcı Tasarım Atölyeleri ile TR33 Bölgesinde hem turizm hem de kültürel değerlerin sürdürülebilirliğini devamlı kılmak ve beşeri sermayesini artırmak suretiyle bölge turizmine ve sosyo-ekonomik dönüşümüne katkı sağlanacak.
Proje ile şehrimizi ziyaret edecek turistlere sanat gözlemi, otantik el sanatları kazanımı, yemek pişirme etkinliklerine katılım, yöresel izler taşıyan yerleşim yerlerinde konaklama imkânı ve herhangi bir engel olmadan yerel halkla iletişim kurarak etkileşim sağlayacakları yaratıcı olanakların sunulması planlanıyor.

Geleneksel el sanatların turizm endüstrisi içerisinde yer alması hem turizm faaliyetlerinin sürekliliğini hem de kültürel değerlerin uluslararası boyutta tanınırlığını mümkün kılıyor. Yaratıcı turizm ve el sanatlarının bir arada yer alması olumlu sonuçlar doğurabilecek potansiyele sahip olduğu düşüncesi ile Yaratıcı Tasarım Atölyeleri Projesinin hayata geçirilmesi hedefleniyor.
2 milyon 200 bin TL toplam bütçesi olan Kütahya Zanaat ve Halk Sanatları Deneyimleme Konağı Projesi ZAFER'den 1 milyon 331 bin 200 TL hibe deste kaldı. Proje ortakları arasında Kütahya Valiliği, Kütahya Sanayii ve Ticaret Odası, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Çiniciler Fotoğrafçılar ve El Sanatları Esnaf Odası, KÜSAD (Kütahya Kültür ve Sanat Derneği) ve GÜSED (Güzel Sanatlar ve Edebiyat Derneği) yer alıyor.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1514