8 Aralık 2020 Salı

Mecidiye Mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahalledeki metruk ev sorununu çözdüklerini ve yıkımlarının gerçekleştiğini söyledi.

Mecidiye Mahalle Muhtarı Selahattin Kamalı ve çalışma arkadaşları ile bir araya gelen Belediye Başkanı Işık, mahallenin taleplerini aldı. Başkan Işık, merkez mahallelerin en büyük sorunları arasında yer alan metruk ev sorununu büyük oranda çözdüklerini söyledi.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Işık “Mecidiye Mahallemizde yapılan ve yapılacak olan çalışmaların istişaresini yaptık. Mahallemizin önemli caddelerinden birisi olan Spor caddemizin asfalt işlerini tamamladık. Yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının ayrılması ile ilgili çalışmalar tamamlandı. 2021 yılı içinde Osman Gazi Elektrik Dağıtım A.Ş. elektrik hatlarını yer altına aldıktan sonra, asfaltlama ve kilit taşının yapılması ile üst yapı çalışmaları devam edecek. Muhtarımızın Ahi Erbasan mezarlığındaki giriş merdivenlerin yapımı konusunda talebi oldu. En önemli sorunlardan biriside, diğer merkez mahallelerimizde olduğu gibi metruk evlerin yıkımı konusu var. Bugüne kadar 100’ün üzerinde binamızın yıkımını gerçekleştirdik. Yine 100’e yakın binamızın da yıkım ve rölövelerinin alınması ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Mecidiye Mahallemizde 10’a yakın binamızın yıkımı gerçekleşti. Toplamda ise 28 binanın yıkımını 2021 programı içerisinde yerine getireceğiz. Mahallemizin sosyal tesis ihtiyacı var. Uygun bir yer bulunması dahilinde sosyal tesisi programa alacağız. Merkez mahalle olası sebebiyle trafik işaret levhalarının yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Bazı sokak ve caddelerimizde kamera ihtiyacı var. Emniyet Müdürlüğümüz ve belediye imkanları ile bu talebin karşılanmasını sağlayacağız. Bazı otobüs hatlarının ise yeniden düzenlemesi ve durak yerleri gibi talepleri var mahalle sakinlerimizin” dedi.

Mecidiye Mahalle Muhtarı Selahattin Kamalı mahallenin genel sorunlarını ve taleplerini ilettiklerini ifade ederek Başkan Işık ve ekibine gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 801