9 Aralık 2020 Çarşamba

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 75. Yıl Mahallesinde denemesini yaptıkları ve diğer mahallelerde de uygulamaya girecek olan ultrasonik cihazlı çöp konteynerleri projesinin Türkiye’ye örnek olacağını söyledi. Başkan Işık mahallere olan hizmetlerin 2021 yılında da devam edeceğini söyledi.

75. Yıl Mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Mahalle Muhtarı Kemal Gügül, çalışma arkadaşları ve mahalle sakinlerine mahalleye sahip çıktıkları için teşekkür etti. 75. Yıl Mahallesine göreve başladıkları günden itibaren önemli hizmetlerin yapıldığını hatırlatan Başkan Işık, bazı caddelerde asfaltlama işlemlerinin yapıldığını, Türkmen Su çeşmesi taleplerinin karşılandığını ve çeşmenin yakın zamanda hizmete gireceğini söyledi. Mahallede bulunan çocuk parklarının tüm bakımlarının tamamlandığını ve oyun gruplarının tamirlerinin yapıldığını söyleyen Başkan Işık, “Kuba Camimizin yanındaki parkın istinat duvarı yapıldı. Aynı zamanda camiye cenaze aracı yolu yapılarak parke taşı döşendi. Mahallemizin imar sorununu meclisten geçirerek çözdük” dedi.

YERLİ VE MİLLİ PROJE

Türkiye’de olmayan bir projeyi 75. Yıl Mahallesinde uyguladıklarını belirten Başkan Işık “Türkiye’de ilk kez yerli ve milli bir projeyi bu mahallemizde uyguladık. Tüm çöp konteynerlerini yer altına aldık, aynı zamanda tüm konteynerlerimize ultrasonik cihaz takarak yüzde 60-70 doluluk oranına otomatik olarak sinyal alınıp boşaltılmasını sağlayacak bir sistemi burada denedik. Şimdi diğer mahallelerimizdeki konteynerlerimize bu cihazları takarak Kütahya’yı Türkiye’nin örnek şehirlerinden birisi haline getireceğiz” dedi.

Mahalle muhtarı Gügül’den 2021 programında yer alması gereken talepleri aldıklarını ifade eden Başkan Işık, cadde ve sokak kaldırımların yenilenmesi, asfalt yenileme taleplerini 2021 programında yerine getireceklerini ifade etti. Başkan Işık son olarak yapılan hizmetlerin ve yapılacak hizmetlerin hayırlı olmasını diledi.

Mahalle Muhtarı Kemal Gügül, yapılan ziyaretten memnun olduklarını ifade ettiği konuşmasında, Başkan Işık ve ekibine teşekkür etti. Gügül, kırmızı yürüyüş yolunun yılladır sorunlu olduğunu ancak Alim Işık ve ekibinin çalışmaları ile bu sorunun ortadan kalktığını söyledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 891