9 Aralık 2020 Çarşamba

Akıllı Şehircilik Projeleri kapsamında Kütahya Belediyesi Mobil uygulaması yenilenerek birçok hizmeti de beraberinde getirdi. Uygulama App Store ve Google Play'da vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işıkın, Akıllı Şehircilik Projeleri kapsamında yenilenen mobil uygulaması ile vatandaşlarımıza birçok kolaylık daha getirildi. Bugünün ihtiyaçlarına göre geliştirilerek vatandaşlarımıza günlük yaşam içerisinde hizmet alabilecekleri birçok yeniliğe sahip uygulama Apple Store ve Google Play Storedan Kütahya Belediyesi adıyla indirilmeye hazır. Vatandaşlarımızın günlük hayatta kullandıkları belediyecilik hizmetlerine göre dizayn edilen uygulamanın, görsel tasarımı çini motifleri kullanılarak kullanıma sunuldu.

SORUNLAR DİJİTAL ORTAMDAN İLETİLEBİLECEK

Şehrimiz de ki nöbetçi eczaneler, vefat edenler, borç ödeme işlemleri, projeler, haberler, etkinlikler, turizm rehberi, şehir rehberi gibi şehirle ilgili bilgilere artık kolaylıkla ulaşılabilecek. Yenilenen uygulamamızda kentteki sorunlara daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale etmek için Çek ve Gönder sistemi ile sorunlara müdahale ediliyor. Vatandaşlarımız Kütahya Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde karşılaşacakları sorun ve aksaklıkları dijital ortamda Belediyemize iletebilecekler.

Yenilenen uygulamada vatandaşlarımız uygulamaya kayıt olarak, profillerinden bildirimlere izin verdikleri takdirde, Belediyemizin yayınlamış olduğu vefat ilanları, duyurular, etkinlerden bildirim alarak anında haberdar olabilecekler.
Borç Öde butonu ile, Belediyeye gelmeden su ve emlak borcu gibi ödemelerini uygulama üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilecek.
Taksi Bul modülü ile kişi hem kendine o an en yakın taksi durağını görebilecek hem de şehirdeki tüm taksi duraklarının adres ve telefon numaralarına erişim sağlayabilecek.
Turizm Rehberi ile Kütahyada gezilebilecek, dikkat çeken yerlerin fotoğraflı detaylı bilgileri ile birlikte Konuma Git özelliği ile o yere harita yönlendirmesi ile gidilebilecek.

Ayrıca Belediye su yükleme kiosk noktaları, devam eden ve tamamlanan projelerin bilgisi, Belediyemize ait sosyal tesislerin bilgileri, mobil uygulama üzerinden takip edilebilecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1803