15 Aralık 2020 Salı

Okmeydanı Mahallesini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, göreve geldikleri günden bugüne kadar mahallenin önemli sorunlarını çözdüklerini söyledi. Başkan Işık Okmeydanı Mahallesinde belediyenin hizmetlerinin değerlendirildiği anket çalışmasında, memnuniyet oranın yüzde 72 olduğunu söyledi.

Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, Abdullah Damcı, İlyas Bahar, Ömer Köse ve Murat Arık ile birlikte Okmeydanı Mahallesini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahallenin önemli birkaç sorununu çözüme kavuşturduklarını belirtti. Başkan Işık, mahallede ilk işin AFAD İl Müdürlüğü ile birlikte heyelan tehlikesi olan vadinin kurtarıldığını söyledi. Başkan Işık açıklamasında “Vadi ile ilgili işlemleri bitirdik. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan tahsisi geldi. Ağaçlandırma işlemi devam eden vadimizi, önümüzdeki yıllarda vadi projesiyle şehrimize ve mahallemize kazandıracağız. Bazı sokaklarda istinat duvarı ihtiyacı vardı, bunu gerçekleştirdik. Şembel Cami’nin duvarlarının yapılması gerekiyordu. Bunu tamamladık. Bazı caddelerimizde kanal kapatma ihtiyacımız vardı, bu sorunu da tamamladık. Yağmur suyu hatlarının çekilmesi işlerini tamamladık. Radar Cami ve Vadi arasında yağmur hattı çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Asfalt ihtiyacı olan sokakların asfaltlama işlemlerinin bitirildiğini dile getiren Başkan Işık, mahalle girişine Okçu Anıtının yerleştirildiğini, okçuluk antrenman sahasının yapıldığını ve faaliyete geçtiğini söyledi.

2021’DE YATIRIMLAR SÜRECEK

2021 yılı programında ise 16 sokağın asfaltlama işlerinin süreceğini söyleyen Başkan Işık, mahalle fırını, Şembel Deresinde köprü genişletme ihtiyaç talebinin Muhtar Halil Kandemir tarafından yazılı olarak iletildiğini söyledi. Başkan Işık, ayrıca muhtarlık binasının Gültepe Mahallesi ile ortak kullanıldığını ancak bu sorunu da 2021 yılında gidereceklerini söyledi.

VATANDAŞIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kasım ayı içinde yüz yüze yapılan anket çalışma verilerini paylaşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “ Mahalle sakinlerimizin hizmetlerimizden memnuniyet oranı yüzde 72’dir. Yani her 4 vatandaşımızdan 3’ü belediyemizin bugüne kadar yatığı hizmetlerden memnun olduğunu ifade etmiş. Yüzde 12.46’sı hizmetleri yetersiz bulmuştur. Yüzde 16’lık bir kesimde fikir beyan etmemiştir. Bu vesile ile muhtarımıza, çalışma arkadaşlarına ve mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 991