15 Aralık 2020 Salı

Mahalle ziyaretleri kapsamında Maltepe Mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Ahmet Yakupoğlu Parkı’nın yeniden ele alınacağını söyledi. Başkan Işık, mahalledeki sorunları çözdüklerini ve 2021 yılında da hizmetlerin süreceğini belirtti.

Maltepe Mahallesini Başkan Yardımcıları Salih Özden, İlyas Bahar, Abdullah Damcı, Ömer Köse ve Murat Arık ile birlikte ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahallenin talep edilen sorunlarını çözdüklerini ve 2021 yılında da hizmetlerin devam edeceğini söyledi. Başkan Işık, açıklamasında “ Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar mahallemizde önemli çalışmalarımız oldu. Sosyal tesislerimizin tamiratı gündemdeydi. Bunu tamamladık. Bazı sokaklarımızda doğalgaz ve kanalizasyon tamir işlerini bitirdik. Mahallemizde en önemli işimiz, 2021 yılında OEDAŞ hatları yer altına alma işlerini bitirince kanalizasyon, asfalt, kilit taşı gibi işlemleri bitireceğiz. Ahmet Yakupoğlu Parkı yeniden projelendirilerek yeniden Kütahya’ya kazandıracağız. Otobüs hatlarında ve duraklarda düzenlemeler gerçekleştireceğiz” dedi.

MEMNUNİYET ORANINI YÜKSELTECEĞİZ

2021 yılında yapılan çalışmalar ile memnuniyet oranını yükselteceklerini söyleyen Başkan Işık, “Kasım Ayında yaptırdığımız yüz yüze anket çalışmasında Belediyemizin hizmetlerinden memnun olan vatandaşlarımızın oranı, yüzde 65 oranında gerçekleşti. Yüzde 20 oranında da çalışmaları yetersiz gören vatandaşlarımız olmuş. Yüzde 16 oranında da görüşlerini bildirmeyen vatandaşlarımız var. 2021 yılında yapacağımız yeni çalışmalarla bu oranın yükseltilmesini hedefliyoruz” dedi.

Mahalle Muhtarı Hasa Hüseyin Yenice ise konuşmasında Kütahya Belediyesinin yaptığı çalışmalardan memnun olduklarını ifade etti. Yenice, “başkanımız bir dediğimizi ikiletmiyor. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyor, ziyaret içinde ayrıca memnun olduğumuzu belirtiyorum” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1453