17 Aralık 2020 Perşembe

Parmakören Mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahalle sakinlerinin taleplerini Muhtar Mehmet Dinler’den aldı. Başkan Işık Parmakören Mahallesinde ciddi hizmetlerin yapıldığını belirtti.

Doğalgaz sorununun en önemli konulardan birisi olduğunu ve mahalleye doğalgazın geldiğini söyleyen Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “Elimizden gelen tüm çabayı göstererek bu işi hızlandırdık. Bu konuda da Çinigaz şirketimize teşekkür ediyorum” dedi. Mahallemizin sıcak ve soğuk asfalt ihtiyaçları olduğunu ve bunu da acil olarak çözümlediklerini söyleyen Işık “Muhtarlık binamızın bakımı yapıldı ve mahalleye kazandırıldı. 300 metre uzunluğunda sel suyu kanalı ıslah projemiz vardı. Bu projeyi hayata geçirdik. Mahallemizin Yukarı Camisinin restorasyon işleri vardı. Restorasyon ile ilgili projeler hazırlandı çok yakında onaylanıp restorasyona başlayacağız. Sulama ve sel suyu kanallarının temizlik işleri tamamlandı. Park yapımı, tarla yollarının bakımları yapıldı ve mahallemize iki adet çeşme kazandırıldı” dedi.

1453 KONUTLARI VE ÇEVRESİ AYRI MAHALLE OLACAK

2021 yılı çalışma programına dahil etmek üzere Muhtar Mehmet Dinler’in mahalle sakinleri adına taleplerini yazılı olarak aldıklarını belirten Başkan Işık, mahallenin uygun yerlerine ağaçlandırma yapılması, sel suyu baskının önlenmesi için istinat duvarı veya kanal yapımı, mezarlık içine yol yapımı, iki farklı noktaya park, 1453 konutları ve çevresinin ayrı bir mahalle olarak değerlendirilmesinin daha doğru olacağı yönünde taleplerin kendilerine iletildiğini söyledi.

Parmakören Mahalle Muhtarı Mehmet Dinler ise mahalleyi ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve ekibine teşekkür ederek sözlerine başladı. Muhtar Dinler “Yapılan hizmetler ortada ve görülüyor. Başkanımıza ve ekibine başarılar dilerim” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 838