24 Aralık 2020 Perşembe

Sultanbağı Mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahallede yapılan yerinde kentsel dönüşüm faaliyetlerinin 2021 yılı içinde başlayacağını ifade etti.

Sultanbağı Mahallesini, Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, Abdullah Damcı, İlyas Bahar, Ömer Köse ve Murat Arık ile birlikte ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahallenin kentsel dönüşüm kapsamında birinci etapta dönüşümü öngörülen bir mahalle olduğunu söyledi. Başkan Işık “Sultanbağı Mahallesi kentsel dönüşüm kapsamında, birinci etapta dönüşümü öngörülen ve meclisin bu konuda karar aldığı mahallelerimizden birisidir. Göreve gelir gelmez bu konunun çözümü ile ilgili ciddi çalışmalarımız oldu. İlk geldiğimizde, mahallemiz sakinlerinin yaklaşık yüzde 55’i kentsel dönüşümü istemediklerini ifade etmişlerdi. Dördüncü toplantımızdan sonra ikna oldular ve bugün, 1453 konutlarıyla takas ettiğimiz toplam 212 parselde 201 daireyi sahiplendirdik. Ve bunların mahalledeki belediyeye geçen konutlarının yıkımı ile ilgili ihalemizi yaptık. Bir ay içinde yıkım faaliyetlerine başlayacağız. Daha sonra yerinde dönüşüm faaliyetlerine başlayacağız” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 2021’DE BAŞLAYACAK

Mahallenin kentsel dönüşümü gündem olduğundan dolayı, diğer mahallelerde yapılan hizmetlerin tam olarak yapılmadığını belirten Başkan Işık “Mevcut yolların tamir ve bakım işleri yapıldı. 2021 programımızla birlikte bir taraftan kentsel dönüşüm uygulamasını başlatırken, diğer taraftan kentsel dönüşüm dışındaki sokak ve caddelerimizde Muhtarımız Muhittin Karabulut’un taleplerini yazılı olarak aldık. Mezarlık duvarının bakımı ve onarımı, bazı cadde ve sokakların bordür ve kilit taşlarının tamamlanması, yaya yolların yenilenmesi, 2018 yılından beri bekleyen bazı sokakların asfaltlanması gibi talepleri aldık. Bu talepleri hızla yapacağız. Ama en önemlisi yerinde dönüşüm faaliyetlerini hemşerilerimizle bir araya gelerek, ortak karar aldıktan sonra 2021 yılı içinde başlatmayı planlıyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinin bugüne kadar yapılan hizmetlerden yüzde 65 gibi bir kesimin memnun olduğunu ifade eden Başkan Işık, memnun olmayan vatandaşlarında memnuniyetini artırmak için çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Sultanbağı Muhtarı Muhittin Karabulut ise yapılan ziyaretten memnun olduklarını belirttiği konuşmasında “mahallemize karşı gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 2357