25 Aralık 2020 Cuma

Mahalle ziyaretlerini Saray Mahallesi ile devam eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahalle muhtarı ve çalışma heyetine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Işık, ziyarette 2021 yılı içinde metruk binaların yıkım çalışmalarının süreceğini söyledi.

Saray Mahallesini, Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, İlyas Bahar, Abdullah Damcı, Murat Arık ve Ömer Köse ile birlikte ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, OEDAŞ tarafından yer altına alınan elektrik hatlarının tamamlanması ile birlikte, gerekli alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin yapılacağını söyledi. Bugüne kadar bazı caddelerin asfaltlama işlerinin yapıldığını, ayrıca 13 tane metruk binanın yıkımının gerçekleştiğini ifade eden Başkan Işık, “Yaklaşık 40’a yakın metruk binanın yıkımı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Muhtarımız Sami Er’in muhtarlık binasının genişletilmesi ile ilgili bir talebi var. Yine, Ahmet Yakupoğlu Parkının düzenlenmesi ile ilgili taleplerini de iletti muhtarımız. Parkımızla ilgili proje çalışması devam ediyor. 2021 yılı içinde parkımızı tamamen elden geçirecek olan projemizi uygulayacağız” dedi.
Çamaşırlığın düzenlenmesi, kullanılan çöp konteynerlerinin tek düze hale getirilmesi gibi talepleri Muhtar Er’den aldıklarını ifade eden Başkan Işık, “Atatürk Lisesi önündeki kavşağın düzenlenmesi, bazı sokaklarda yol düzenlemesi, yeşil alanların düzenlenmesi, Şehitlik Cami altındaki pakın düzenlenmesi, bazı yeşil alanların park olarak düzenlenmesi gibi talepleri muhtarımızdan aldık. Görev süremiz içerisinde mahallemizin eksiklerini gidereceğiz” dedi.

Saray Mahallesinde belediyenin şuana kadar yaptığı hizmetlerden memnun olanların yüzde 71 olduğunu belirten Başkan Işık “mahalle yöneticilerimize ve mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum. Geriye kalan vatandaşlarımızın memnuniyetsizliğini giderecek çalışmaları başlatacağız” dedi.

Saray Mahallesi Muhtarı Sami Er ise konuşmasında yapılan ziyaret için teşekkür etti. Er “Sorunlarımızı dile getirdik. Yapılan çalışmalar için teşekkür ediyoruz. İşbirliği içinde çalışmalarımız devam edecektir” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 786