25 Aralık 2020 Cuma

Maruf Mahallesini ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceleyen ve 2021 ve sonraki yıllarda yapılması planlanan projeler ile talepleri alan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahalleye sahip çıktıkları için muhtar ve mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Maruf Mahallesini Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, İlyas Bahar, Abdullah Damcı, Murat Arık ve Ömer Köse ile birlikte ziyaret eden ve Mahalle Muhtarı Kadir Gürağaçlıgil’den talepleri alan Başkan Işık, göreve geldikleri günden itibaren mahalleye bazı hizmetlerin yapıldığını, bazı hizmetleri ise devam ettiğini söyledi. Başkan Işık “mahallenin önemli taleplerinden birisi olan Ertuğrul Gazi Caddesinin asfaltlanmasını yerine getirdik. Bazı sokak ve caddelerin tamir ve bakım işlerini yaptık. En önemli sorunlardan birisi olan metruk binaların yıkımı konusunda, mahallemizde bugüne kadar 5 binamızı yıktık. Yaklaşık 15 binamızın yıkım işleri de sürüyor. Diğer önemli projemiz ise kalemizin ışıklandırmasıydı. Yılsonu itibariyle tüm burçlarımız ışıklandırıldığı bir mahalleye kavuşacağız” dedi.

2021 yılı ve sonraki yıllarda yapılması planlanan hizmetleri de dile getiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, otobüs duraklarının yenilenmesi, Samanpazarı civarındaki kaldırımların yenilenmesi, Kemer Hamamının kubbesinin tamir ve bakımı gibi talepleri Mahalle Muhtarı Gürağaçlıgil’den aldıklarını söyledi. Başkan Işık “Bazı sokaklardaki korkulukların bakımı, bazı türbelerin çevresinin düzenlenmesi, İshak Fakih Camisinin çevresinin düzenlemesi, Hisar Çay Bahçesinin çevresinin düzenlemesi gibi diğer talepleri de muhtarımızdan aldık” dedi.

Yapılan anket çalışması ile ilgili sonuçları da veren Belediye Başkanı Işık, “Mahallemizde belediyenin hizmetlerinden memnun olanların oranı, yüzde 60 çıktı. Hizmetleri yetersiz bulanlar ise yüzde 18 oranında. Yüzde 21 oranında da fikir beyan etmeyenler var. Geri kalan vatandaşlarımızın da memnuniyeti artıracak çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi.

Mahalle Muhtarı Kadir Gürağaçlıgil ise yapılan hizmetler ve ziyaretten dolayı Başkan Işık ve ekibine teşekkür etti.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 861