26 Aralık 2020 Cumartesi

Zafertepe Mahallesini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahallede ciddi hizmetlerin yapıldığını dile getirdi. Başkan Işık Mahalle Muhtarı Ahmet Gözel ve mahalle sakinlerine teşekkür etti.
MAHALLEYE CİDDİ HİZMETLER YAPTIK
Mahalle ziyaretlerini, Zafertepe Mahallesi ile devam eden Belediye Başkanı Işık, Mahalleye ciddi hizmetlerin yapıldığını söyledi. Başkan Işık, mahallede toplam 34 cadde ve sokağın soğuk asfalt atımının yapıldığını, bazı caddelerin kilit taşlarının sökülerek asfaltlandığını belirtti. Başkan Işık “Türk Telekom’un mahallede yaptığı yatırımlar sonrasında bozulan tüm zeminler düzeltildi. Park ve bahçelerin temizlik ve bakımları yapıldı. Çöp hizmetlerindeki, kaliteli hizmet anlayışımız mahallemize getirildi. Mahallenin 2005 yılında açılan Pazar yeri kayıtsızdı. Kayıtlara girdi. Şimdi resmi olarak burada görev alacak esnaf arkadaşlarımızın kuraları çekildi, yakında resmi bir Pazar yeri olarak çalışmaya başlayacak” dedi.

İKİNCİ İTFAİYE BİNASINI KAZANDIRDIK

Mahallede 15 Ağustos 2020 tarihinde itfaiye hizmet binasının temelinin atıldığını belirten Başkan Işık, yılbaşından sonra binanın resmi açılışının yapılacağını müjdeledi. Başkan Işık “İkinci İtfaiye binamızı mahallemize kazandırdık. Mahallemiz ve bölge halkımız bu hizmetten yararlanacak. Kurtuluş Parkımızın otomatik sulama sistemi döşendi. Toprakları tesviye yapılarak çimleri dikildi. Bazı caddelerimize sıcak asfalt atıldı ve kaldırımlar yenilendi. Mahallemiz sürekli büyüyen bir mahalle olduğu için, ilgili cadde ve sokaklar inşaat açısından tamamlandığında sıcak asfaltları yapılıyor.

2021 TALEPLERİNİ ALDIK

2021 yılı ve sonrası için Mahalle Muhtarı Ahmet Gözel’den yazılı talepleri aldıklarını belirten Başkan Işık, lokanta, kütüphane, çay bahçesi, çocuklar için oyun gruplarının yer alacağı sosyal etkinlik alanı, 14 caddeye sıcak asfalt gibi taleplerin Muhtar Gözel’den geldiğini söyleyen Başkan Işık, “Bazı caddelere hız kesicilerinin konulması gibi talep var. İlgili komisyona ilettik. Eğer komisyon olumlu karar alırsa belediyemiz uygulamasını yapacak. İmar planlamasında park ve bahçe olarak tahsis edilen alanlara park yapımı talebi var. Doğalgazlı mahalle fırını talebi var” dedi.
Mahallemize 25 yıl önce yapılmış olan Zafertepe Merkez Caminin tapusunun olmadığını belirten Başkan Işık, 25 yıl sonra caminin tapusunu vermenin onurunu yaşadıklarını söyledi.

ANKET SONUÇLARINDA MEMNUNİYET YÜZDE 76

Yüz yüze yapılan anket çalışmasının sonuçları hakkında da bilgiler veren Başkan Işık, mahalle sakinlerinin belediyenin yaptığı hizmetlerden memnuniyet oranının yüzde 76 olduğunu söyledi. Başkan Işık yüzde 13’lük bir kesimin hizmetleri yetersiz bulduğunu söyledi.

Mahalle Muhtarı Ahmet Gözel ise yapılan ziyaretten ve hizmetlerden dolayı Başkan Işık ve ekibine teşekkür etti. Gözel “Ziyaretinizle bizi onurlandırdınız. Açık kapı sistemi ile çalışıyorsunuz ve belediyeye geldiğimizde her derdimizi size ifade edebiliyoruz. Dertlerimize de derman oluyorsunuz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 766