28 Ocak 2021 Perşembe

Kütahya Belediyesi Özel Halk Otobüslerindeki ücret toplama sistemini akıllı şehir uygulamaları kapsamında yenileniyor. İmzalanan sözleşme ile akıllı ücret toplama sistemi Mart ayı başında devreye girecek.

Kütahya Belediyesi, Özel Halk Otobüslerinde sözleşmesi sona eren ücret toplama sistemi artık akıllı hale gelecek. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Asis Elektronik Bilişim Sistemleri ile imzalanan sözleşmede sistemin Mart ayında devreye gireceğini söyledi. Başkan Işık “Şehrimizde çok hayırlı bir hizmete imza atmak için birlikteyiz. Daha önce ihale süreçlerini tamamladığımız ve sözleşmesini imzalama aşamasına geldiğimiz Kütahya elektronik ücret toplama ve araç takip sistemi teknik servis ve bakım ve hizmetleri alımı işi sözleşmesinin imza törenindeyiz. Daha önce şehrimizde Özel Halk Otobüslerine binen vatandaşlarımızın ücret toplaması 10 yıl süre ile verilmiş bir ihale kapsamında, geçen yıl Nisan ayı itibariyle sona ermişti. Araya giren kovid-19 sürecinden sonra yaptığımız ihale sonuçlandı. Asis Elektronik Bilişim Sistemleri söz konusu ihaleyi en düşük teklifi vererek kazandı. Kütahya’da Mart ayı başı itibariyle akıllı ücret toplama, akıllı şehir uygulamaları başlamış olacak. Bu işin başlangıcında çok önemli bir modül olan toplama sistemi ile ilgili sözleşmemizi imzaladık. Her iki tarafa hayırlı olsun” dedi.

Akıllı ücret toplama sistemi ile birlikte vatandaşlar cep telefonu uygulaması ile bulundukları noktaya en yakın durak nerede, otobüs kaç dakika sonra durağa gelecek, bulunduğu duraktan geçen otobüs hatları gibi bilgileri görebilecek. Aynı zamanda yeni sistemde yine vatandaşlar kredi kartı ve cep telefonu ile ödeme yapabilecekler. Akıllı ücret toplama ile birlikte NFC ve QR kod ile de ödeme yapılabilecek. Aynı zaman da proje kapsamında duraklar akıllı hale gelecek ve duraklarda da hangi otobüsün ne zaman geleceği bilgisi de yer alacak.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1250