4 Şubat 2021 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi 3. Dönem 2. Olağan meclis toplantısı, Kütahya Belediyesi hizmet binası meclis toplantı salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında toplandı. Toplantıda 41 madde görüşülerek karara bağlandı.

Kütahya Belediye Meclisi 3. Dönem 2. Olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında bir araya geldi. Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Işık, meclis üyelerinin belediyede çalışan sözleşmeli personel sayısı ve UNESCO hakkında ki bilgilendirme taleplerine karşın meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Işık, “19 Eylül 2013 tarihinde 6495 kanuna göre o tarihte belediye bulunan 46 sözleşmeli personel kadro karşılığı olan memur kadrolarına geçirilmiştir. 2013 yılında 1 mühendis, 2014 yılında 1 avukat ilavesi ile 1 sözleşmeli personel sayımız ikiye çıktı. 2015 yılında 1 avukat, 2 mühendis, 1 arkeolog ilavesi ile 2 olan sözleşmeli personel sayısı 4 olmuştur. 2016 yılında 3 mühendis sözleşmeli olarak alınmış ve personel sayısı 8’e çıkmıştır. 2017 yılında sözleşmeli personel ataması yapılmamış. 2018 yılında 13 personel ataması yapılmış. 2019 yerel seçimleri öncesinde 1 programcı, 1 avukat, 1 mühendis daha ilave edilmiş ve toplam 24 personele çıkmıştır, sözleşmeli personel sayımız. 2020 yılında 1 avukat sözleşmeli olarak atanmış, 24 olan sayı 25’e çıkmıştır. Daha sonra 1 ekonomist, 3 avukatın sözleşmeleri uzatılmamış, 1 şehir planlayıcısı istifa etmiştir. Şuan itibariyle toplam 19 sözleşmeli personelimiz belediyemizde hizmet vermektedir” dedi.

İkinci bilgilendirme konusunda da meclis üyelerine bilgiler veren Başkan Işık, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na üye olan Kütahya Belediyesinin üyelik tarihinden bu güne yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Işık konu hakkında detaylı bilgi vermesi adına Etüt Proje Müdürü Mehmet Zenciyi kürsüye davet ederek meclis üyelerine bilgi vermesini istedi. Kürsüye gelen Zenci “UNESCO’nun bizi alması ile birlikte 5 tane taahhüdümüz var. Belediyemiz bu taahhütleri yerine getiriyor. Belediyemiz resmi yükümlülüklerini yerine getirerek ağdaki varlığını sürdürdüğü gibi, ağdan istifade etme yolunda da kazanımlarını sürdürüyor. Belediyemizde UNESCO birimi oluşturuldu. Belediyemiz bünyesinde bulunan konakları bu kapsamda sanatçılarımızın kullanımına sundu. Belediyemiz UNESCO etiketini kullanarak uluslararası hibe ve fonları elde etti” dedi.

Etüt Proje Müdürü Mehmet Zenci’nin meclisi bilgilendirmesinin ardından meclis üyeleri gündem maddelerini görüşerek karar bağladı.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 681