2 Mart 2021 Salı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın, seçim öncesinde 133 projesi arasında yer alan ücretsiz cenaze hizmetleri vaadi, 1 Haziran 2019 tarihinden günümüze kadar uygulanmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahyalıların sıkıntı yaşadıkları konular arasında yer alan cenaze hizmetleri ve ücretlendirme konusunda vaat ettiği ücretsiz cenaze hizmetleri projesi, göreve geldikten kısa bir süre sonra hizmete girdi. 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren ücretsiz bir şekilde başlatılan ve günümüze kadar da devam eden ücretsiz cenaze hizmetlerinde 2020 yılında 2 bin 738 cenaze yakınına hizmet verildi.

Cenaze hizmetlerinin daha kaliteli verilmesi adına yapılan iyileştirmeler ve yenilemelerle birlikte bir yeni cenaze nakil aracı alınarak araç filosu 5 nakil aracı ve bir cenaze yıkma aracı olarak güncellendi. Diğer taraftan ise 2 adet bayan gassal iş başı yaptı. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda, Evliya Çelebi Mezarlığında 500 kişilik ilave defin alanı açıldı. Diğer şikayet konusu olan mezarlıkların bakım ve temizliği, ekipler tarafından tüm mezarlıklarda düzenli olarak yapılıyor.

2020 yılı içinde bin 304 mücavir alan dışı, bin 17 mücavir alan içi olmak üzere toplam 2 bin 321 cenaze nakli yapıldı. Mücavir alan içindeki mezarlıklara bin 184 adet cenaze defin edildi. 864 mezar kazım işi Kütahya Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Mezarlıklar Birimi tarafından yapıldı.

Mücavir alan dışı defin işlemleri de dahil olmak üzere; 2 bin 92 adet kefen takım çantası, bin 372 takım mezar tahtası, bin 463 takım hasır, bin 80 adet havlu takımı verildi. Türk Hava Yolları ile yapılan protokol kapsamından 3 adet cenaze nakli yapıldı.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 734