12 Mart 2021 Cuma

Türkiye’nin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı Kütahya’da coşkuyla kutlandı. Programa Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü katıldı.

Evliya Çelebi İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Hezar Dinari Kültür Merkezinde yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Halil Adıyaman’ın “10 Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” başlıklı günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti.
Programda; Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tayfun Kaydan ile öğrencilerinin hazırladığı “Şiirleriyle Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı” büyük beğeni topladı. İstiklal Marşı’nın 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, ödül töreniyle sona erdi. İstiklal Marşı’nı ezberden okuma ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kütahya Valisi Ali Çelik verdi.
Öğrencileri tebrik eden Vali Ali Çelik, “İstiklal Marşı’mızın her bir dizesinde bize düşen sorumluluk var. Milletimizin ve bağımsızlığımızın sonsuza kadar var olması için ne gerekiyorsa yapma çabasında olmalıyız” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 531