15 Mart 2021 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun hafta sonu Kütahya ziyaretinde stadyum konusunu gündeme getirdi. Taraftarların ‘Biz Stat İstiyoruz’ sloganını Bakan Kasapoğlu’na ileten Başkan Işık, Kütahya’nın stadyum talebi için seferber oldu.

Hafta sonu Kütahya’ya biz dizi incelemeler ve açılışlar için gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, stadyum konusunu yeniden gündeme getirerek, Bakan Kasapoğlu’na konuyu iletti.

TARAFTAR STADYUM İSTİYOR

Taraftarların stadyum talebini yine taraftarların sloganı ile Bakan Kasapoğlu’na ileten Başkan Işık, “Kütahya’mızın en büyük talebi bir stat ihtiyacımız. Sadece taraftarlarımızın bir sloganı ile size bunu ifade etmek isterim. Taraftarlarımız ‘Biz stat istiyoruz’ temposu ile stadyumu talep ediyorlar. Bunu takdirinize sunuyorum” dedi.

STADYUM BİR KEZ DAHA GÜNDEME GELDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı, makamında ziyaret etti. Bu ziyarette de Kütahya’nın stadyum talebini bir kez Bakan Kasapoğlu’na ileten Başkan Işık, Kütahyalıların yılladır dile getirdikleri en önemli taleplerden birisinin de stadyum olduğunu, Belediye Kütahyaspor’un 2. Ligde oynayacağı kaliteli bir stadyum ihtiyacı olduğunu vurguladı.

BELEDİYE KÜTAHYASPOR BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRİYOR

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, konuşmasında Belediye Kütahyaspor’un başarılı bir sezon geçirdiğini, 67 takımın bulunduğu 3. Lig’de en başarılı iki takımın içinde olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti. Başkan Işık, “İçinde bulunduğumuz 3. Ligde Belediye Kütahyaspor’umuzun en başarılı takım konumuna yükseldiğini de paylaşmak isterim. 3. Grupta lider Somaspor, 24 maçta 53 puan, ikinci grubun lideri Belediye Kütahyaspor en yakın rakibine 6 puan farkla 23 maçta 50 puanda. Yani Somaspor ile birlikte eşit durumdayız. Diğer takımlara başarılar diliyoruz ama, toplam 67 takım içerisinde, ilk ikide olmak bizi onurlandırdı, gururlandırdı” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 616