23 Mart 2021 Salı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Nevruz Bayramı törenleri, Kütahya Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih Özden, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ve il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.

NEVRUZ TÜRK BAYRAMIDIR

Etkinlik kapsamında Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal adına bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, “Nevruz Türk Bayramıdır ve tüm Türk dünyasında yaygın olarak kutlanır. Nevruz, Türklerin İslamiyet’ten önceki dönemlerinde de olmasına rağmen İslami itikada aykırı bir tarafı yoktur. Bilakis İslam’ın yaratılış felsefesine ve itikadına uygundur. Nevruz, rızkın, bolluğun ve bereketin bayramıdır. Nevruz, diriliş bayramıdır” dedi.

NEVRUZUN BİRLİĞİMİZE KATKI SUNMASINI DİLİYORUM

Kütahya Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, “Baharın gelişiyle doğa uyanıyor. İşte nevruzun anlamı da bu diriliş ve canlılık. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi birçok ülkeden öğrencisi olan bir üniversitemiz. Halkımız da yurt dışından gelen öğrencilerimizi ayırmıyor. Bizler onların güvenliğini, sağlığını ve başarılarını isteriz. Nevruz bize bu mesajı ve mutluluğu veren bir bayram. Nevruz bayramının birliğimize katkı sunmasını diliyor, bayramınızı kutluyorum” dedi.

Protokol üyelerinin Nevruz ateşini yakması ve demir dövmesinin ardından etkinlik Nevruz pilavı ikramı ile sona erdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 551