2 Temmuz 2021 Cuma

Evliya Çelebi Mahallesine temeli atılan ve yapımına başlanan içme suyu deposu temel atma törenini Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 milyon TL tutarındaki içme suyu deposu 3 bin m³ olarak inşa edilecek.

Batı Kütahya bölgesinin 50 yıllık su sorununu çözüme kavuşturacak olan Evliya Çelebi Mahallesi İçme Suyu Deposu inşaatı, yapılan temel atma töreni ile başladı. Törende konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, her Cuma günü ya bir temel atma yada bir açılışı gerçekleştireceklerini ifade etti. Başkan Işık, “ Biz Allah nasip ederse bundan sonra her Cumayı ya bir temel atma, ya bir açılış programı olarak planlıyoruz. Bu şehir bugüne kadar görmediği, alışmadığı görmeye ve alışmaya başlayacak. Geçen yıl yaptığımız 4 mahallemizdeki her biri 300 tonluk su depolarımızı bitirdik ve işletmeye açtık. Hayırlı uğurlu olsun, ama henüz açılış törenlerini yapmadık. Bu su deposunun çok önemli bir özelliği var. 3 bin ton. Yani 3000 m³’lük özellikle Batı Kütahya bölgesinin su sorununu önümüzdeki 50 yıl süre ile çözecek büyüklükte bir proje. İller Bankasının standart projeleri arasından seçilmiş, devlet garantili, müteahhit garantili, Belediyemiz garantili. Nisan ayı itibariyle sözleşme imzalandı. Yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. İki proje, İkizhöyük’teki 300 tonluk ve buradaki 3 bin tonluk su depoları aynı anda başladı. İkizhöyük’teki depomuz bitti. Evliya Çelebi Mahallemizdeki bu büyük depomuz Batı Kütahya bölgesindeki Çamlı evleri yani villalar, Ziraat Mahallemiz, Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz ve Evliya Çelebi Mahallemiz buradan içme suyunu alacak. Bugüne kadar kullanılan 2 bin tonluk eski depoyu gerek sulama suyu gerekse içme suyu şeklinde yeniden onarımdan sonra kullanıma sunacağız. Bu proje ile özellikle şehrimizin önemli bir bölümünün yıllarca derdi olan derdine derman olacağız. Emeği geçen herekse teşekkür ediyorum” dedi.

BU ŞEHRE ESER BIRAKMAK GÖNÜL VE SEVDA İŞİ

Konuşmasını ‘Bu şehre eser bırakmak gönül ve sevda işi’ sözleri ile sürdüren Başkan Işık, “Biz inanın çok çalışıyoruz. Muhtarlarımızla, Belediyemiz çalışanlarıyla, Kütahya’da bizden hizmet bekleyen tüm hemşerilerimizle birlikte, bu çalışmalarımız Allah’ın verdiği can bizde olduğu sürece, vatandaşımızın bize emanet ettiği emanet üzerimizde kaldığı sürece, artarak devam edecek. Her güzellikte bir olmaya, beraber olmaya, bu tür toplantılarda buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

YATIRIMLARIMIZ HAYIRLI OLSUN

Kütahya’ya bir çivi çakmanın onurunu yaşadığını konuşmasında ifade eden Başkan Işık, “Yatırımımız Kütahya’mıza ve Kütahya’mızın değerli yaşayanlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbime şehrime çivi çakma fırsatını bize bağışladığı, ve böyle bir onurlu görevi vatandaşlarımızın emanetini bize nasip ettiği için binlerce şükrediyorum. 24 saat hizmette hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Başta Evliya Çelebi Mahallesi Muhtarımız olmak üzere, bu mahallede bu hizmeti bize hatırlatan ve bir an önce temelini atın diyen hemşerilerime teşekkür ediyorum” sözleri ile konuşmasına son verdi.
Başkan Işık’ın konuşmasının ardından yapılan dua ile birlikte Evliya Çelebi Mahallesi İçme Suyu Deposunun temeli atıldı.

Temel atma törenine Başkan yardımcıları Salih Özden, İlyas Bahar, Abdullah Damcı, Ömer Köse, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye birim müdürleri ile yüklenici firma yetkilileri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 797