4 Temmuz 2021 Pazar

Kütahya Belediyesi ‘Yaz Etkinlikleri’ kapsamında Şehzadeler Parkında çocuk tiyatro oyunu ‘Sihirli Şapka’ iki seans halinde sahnelendi. Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, pandemi nedeniyle ara verdikleri çocuk tiyatro etkinlikleri ve diğer kültür etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Covid-19 salgını nedeniyle, 1,5 yıldır yapılamayan çocuk tiyatro etkinlikleri ve diğer kültür-sosyal faaliyetler, pandemi şartlarına uygun bir şekilde yeniden yapılmaya başlandı. Kütahya Belediyesi ‘Yaz Etkinlikleri’ kapsamında Şehzadeler Parkında düzenlenen etkinlikte çocuk tiyatrosu ‘Sihirli Şapka’ oyunu saat 14.00 ve 17.00 olmak üzere iki seans halinde sahnelendi. Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, pandemi şartları nedeniyle ara verilen kültür ve sosyal etkinliklerin artık başladığını ve artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Işık, “Yeni başladığımız bu sezon un hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 1 Temmuz itibariyle geride bıraktığımız sıkıntılı dönem, yavaş yavaş rahatlıyor. Pandemi nedeniyle 1,5 yıldır hem çocuklarımız hem siz değerli velilerimiz hem de bizler epeyce sıkıldık. Şimdi yeni sezon başladı. Virüs tehlikesi yavaş yavaş geride kaldıkça, bu tür programlarımız çoğalacak ve çeşitlenecek. İlkini bugün Şehzadeler Parkında başlattığımız çocuk tiyatrolarımız, bundan sonra ki haftalarda da devam edecek. Her hafta saat 14.00 ve 17.00’da önümüzdeki haftalarda Yoncalı, Kent Park, Zafertepe mahallelerimizde olacak şekilde semt semt plandık. Çünkü bir noktada yapıldığında herkes oraya gelemeyebiliyor. Sizlerin ayağınıza gelen değerli tiyatrocularımıza çok teşekkür ediyorum. Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze ve Belediye Başkan Yardımcımız Salih Özden’e teşekkür ediyorum. Belediyemiz sitesinden ücretsiz online etkinlik düzenlemiştik. Ancak çocuklarımız çok fazla ilgi göstermedi. En iyisi biz onların ayağına gidelim dedik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyi seyirler diliyorum” dedi.

Sahnelenen tiyatro oyununun yanı sıra, Şehzadeler Parkında çocuklara yönelik farklı yarışmalar ve etkinlikler de düzenlendi. Tiyatro oyununu büyük bir heyecanla izleyen çocuklar, Şehzadeler Parkında kendileri için hazırlanan diğer etkinlilere de katılarak keyifli bir hafta sonu geçirdiler.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1656