4 Temmuz 2021 Pazar

Ulusal kategoride düzenlenen Turkcell Türkiye U18 Şampiyonası, Kütahya’da Halil Akkaş Atletizm Stadyumunda gerçekleştirildi. Yapılan yarışları tribünden izleyen Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yarışmalara katılım gösteren tüm sporculara başarılar dilerken, Kütahya’nın atletizmde marka şehir haline geldiğini ifade etti.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2021 yılı etkinlik takvimde yer alan Turkcell Türkiye U18 Şampiyonası, Kütahya’da Halil Akkaş Atletizm Stadyumunda 3 gün süre ile gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından yarışmalar için Kütahya’ya gelen sporcular, bayrak yarışı, 100 metre, 400 metre, 3000 metre, sırıkla atlama, gülle atma, disk atma, üç adım atlama gibi farklı branşlarda yarıştılar. Yarışmalara, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ile birlikte tribünden izleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın atletizm alanında adını Halil Akkaş ile Dünya’ya duyurduğunu ve Halil Akkaş gibi birçok başarılı sporcuyu yetiştirerek bir marka haline geldiğini ifade etti. Başkan Işık, “Bu organizasyonu Kütahya’da gerçekleştiren Atletizm Federasyon Başkanımıza, Genel Sekreterimiz Halil Akkaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kütahya’mız hem sporcu hem de spor kulüpleri açısından Türkiye’de ilk beş ilden birisi. Özellikle atletizmde çok ciddi başarılı sporcularımız var. Bunlardan Kütahya Belediyespor bünyesinde de madalya alan sporcularımız var. Yarışmaya katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Tüm spor branşlarımıza alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Halil Akkaş bizim onurumuz ve gururumuz. Hem karakter olarak hem de spor geçmişi olarak Türkiye’nin yıldızı ve Dünya şampiyonu. Onun adına da böyle bir atletizm stadyumu olması kendisine gösterilen vefanın bir örneğidir” dedi.

BİRÇOK TESİSİ KÜTAHYA’MIZA KAZANDIRACAĞIZ

Başkan Işık, Kütahya’da yapımı devam eden ve inşaatına başlanacak olan spor tesisleri hakkında da bilgiler verdi. Başkan Işık, “Gelecek yılda ilçelerimizde ve merkez ilçede tesisleşme programımız var. Belediye sınırları içinde gelecek yıl 15 adet semt sahamızı yapacağız. Bu stadyumun yanına kapalı spor salonu yapacağız. Yoncalı bölgesine 1 nizami 2 adet antrenman çim sahası inşaatı devam ediyor. Bu yıl içinde aynı bölgeye 5 yıldızlı otel seviyesinde Belediye Kütahyaspor tesislerinin inşaatına başlayacağız. 2022 yılı içinde birçok spor tesisini hizmete sokacağız. Alt yapıya çok önem veriyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1180