8 Temmuz 2021 Perşembe

Kütahya Organize Sanayi Bölgesine ait olan yangın aracı Kütahya Belediyesi ve Kütahya OSB arasında düzenlenen protokol gereği kullanım hakkı Kütahya İtfaiye Müdürlüğüne devir edildi.

Zafertepe, Kütahya OSB ve bölgesindeki yangınlara daha hızlı müdahale edilebilmesi adına Kütahya Belediyesi ve Kütahya OSB arasında protokol imzalandı. Kütahya OSB’ye ait olan 5 bin lt su, 300 lt köpük kapasiteli, 18 metre merdivenli itfaiye arazözünün kullanım hakkı, imzalanan protokol ile Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne devrildi.

ALLAH KULLANDIRMAYI NASİP ETMESİN

Devir törenine katılan Kütahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu “Kütahya Belediyesi ve size teşekkür ediyoruz. Zafertepe’ye yapmış olduğunuz itfaiye binası bizim için çok önemli. Yangın tertibatı açısından her ne kadar belediyemiz kontrolünde fabrikalarımız denetlense de sanayi tesislerinde yangın olasılığı yüksek. Yangınlara çabuk müdahale açısından bize ve Zafertepe’ye yaptığınız itfaiye istasyonu bizim çok önemliydi. Bunun için ayrıca teşekkür ediyoruz. İtfaiyemizi memnuniyetle, severek belediyemize teslim ediyoruz. İnşallah kullanmak nasip olmaz ama, en azından ekipmanlarımız çoğalmış olacak. Biz nebze de olsa Kütahya’ya katkımız olacak” dedi.

ÖNCELİKLİ PROJEMİZDİ

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Organize Sanayi Bölge yönetimimize başta siz olmak üzere, orada şehrimiz için üretim yapan, şehrimizin değerini yükselten tüm üreticilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah kullanmak nasip olmaz ama lazım olduğunda da orada bir canı kurtarma, orada bir tesisimizi kurtarma adına önemli bir takviye olduğuna inandığımız bu hibeyi ve ilgili ortak giderlerle alakalı ortak protokol için size ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Hizmetlerimiz devam edecek. En öncelikli arzu ettiğimiz projemiz Zafertepe İtfaiye İstasyonuydu. O İstasyonu hizmete koymanın gururunu yaşıyoruz. O bölge genişleyen bir bölge ve ihtiyaç vardı” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1039