11 Temmuz 2021 Pazar

Yeni normalleşme süreci ile birlikte kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık veren Kütahya Belediyesi, açık havada çocuklara tiyatro keyfi yaşatıyor. Her hafta farklı bir mahallede gerçekleşen çocuk tiyatro gösterimleri, bu hafta Kent Parkta gerçekleşti.

Çocuklarımızın tiyatro alışkanlığı kazanması, kaliteli vakit geçirmesi ve pandemi sonrası sosyalleşmeleri adına her hafta ücretsiz olarak düzenlenen çocuk tiyatroları serisinde, bu hafta ‘Hacivat ile Karagöz Mahallemize Geldi’ oyunu sahnelendi. Her hafta farklı bir mahallede gösterimi yapılacak olan çocuk tiyatroları, bu hafta Kent Park içerisinde yapıldı. 14.00’da başlayan tiyatro gösteriminin yanında çocuklar için yarışmalar ve farklı eğlenceler de sunuldu. Aileleri ile birlikte Kent Parka gelen çocuklar keyifli bir hafta sonunu yaşadılar. Tiyatro gösterimini ilgi ile takip eden çocuklar, kendileri için hazırlanan yarışmalara katılarak büyük heyecan yaşadılar. Ailelerin de etkinliklere dahil olması çocukların mutluluğunu bir kez daha artırdı.

Kütahya Belediyesi çocuklarımızı ve yetişkinleri tiyatro keyfinden mahrum bırakmamak adına 2021 Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat sezonunda her hafta bir tiyatro gösterimi sunarak vatandaşları ve çocuklarımızı bu keyfi yaşatacak.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 937