6 Ağustos 2021 Cuma

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve geldiğinde yaptığı mahalle ziyaretlerinde gündeme gelen su depolarının açılışları peyderpey yapılıyor. Bugün yapımı tamamlanan ve hizmete giren Okçu ve Güveçci Mahallelerinde bulunan ayrı ayrı 300’er tonluk su depolarının açılışı gerçekleştirildi.

İlk olarak Güveçci Mahallesinde yapımı tamamlanan su deposunun açılışını yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Okçu ve Güveçci Mahalle Muhtarlarının kendilerinden istedikleri su depolarını hizmete sunmanın onurunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Işık, “Hayırlı bir işte, hayırlı bir gündeyiz. Hizmet ve hayır işi nasip işidir. Hırslı olmaya gerek yok. Birbirini yemeye de gerek yok. Bunun örneklerini dünyada ve Türkiye’de, şehrimizde yıllarca hepimiz yaşıyoruz. Ölümlü dünyada kimsenin kimseyi kırmasına gerekte yok. Nasip olmadığı sürece hizmet olmuyor. Göreve geldiğimizde mahallelerimizi ziyaret ettiğimizde öncelikli ihtiyaçlarını sorduk. Ne istiyorsunuz dedik. 4 mahallemizin muhtarı ‘Biz çamur içiyoruz. Çamura para veriyoruz. Kendi paramızla çamur içirtiyor belediye bize, su deposu yapıver, bize başka bir şey istemiyoruz’ dediler. Geçen sene bu kapsamda Sofu, Güveçci, Okçu ve Kumarı Mahallemize 300’er yüz tonluk içme suyu depolarımızı tüm teşkilatı ile beraber ihaleye çıktık. Yüklenici firmamıza özellikle teşekkür ediyorum. Hiçbir sıkıntı yaşatmadan günü güne sözünü yerine getirdi. Kazasız belasız bu hizmetleri bugün mahallelerimize kazandırmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

DAHA ÇOK HİZMET İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

Vatandaşlarımızın memnuniyetini görmenin kendisini ve çalışma arkadaşlarımızı daha çok heyecanlandırdığını ifade eden Başkan Işık, konuşmasında “Vatandaşlarımızın memnuniyeti görmek, bizleri ve çalışma arkadaşlarımızı daha da heyecanlandırıyor. Daha çok hizmet yapalım diye gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Geldiğimiz günden beri çok güzel hizmetler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Açılışlarla bu hizmetlerin kamuoyuna duyurmaya, buraları görmeyenlerin örneğin Zafertepe’de oturan hemşerimizin burada yapılan hizmeti göstermeye, buradan haberinin olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Herkese istedikleri hizmetleri getirmeye devam edeceğiz. Müteahhidimiz kullanılan malzemelerin en az 50 sene ve 100 yıla kadar kullanılabileceğini söyledi. 100 yıllık beklentiyi karşılamanın onuru bize yeter” ifadelerini kullandı.

BİRBİRİMİZE KENETLENMELİYİZ

Başkan Işık, son günlerde yaşanan orman yangınlarına dikkat çekerek suyun önemine bir kez daha vurgu yaptı. Başkan Işık, “İçinde bulunduğumuz dönemde ülkemizin birçok yerinde eş zamanlı olarak çıkan orman yangınlarında da görüldüğün gibi su her şey. Su hayattır. Su insanlığın hayatını devam ettirebilmesi için vazgeçilmez en temel ihtiyaç. Kütahya’mız yakın vadede içme suyu kaynakları açısından çok sorunlu bir il olarak görülmese de uzun vadede tüm dünyada yaşanan kuraklık ve su sıkıntısının ülkemize ve ilimize yansıyacağı gerçeğini dikkate aldığımızda bu hizmetlerin ne kadar önemli olduğuna inanıyorum ki gelecek nesiller çok daha iyi anlayacak. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma, tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Allah, bugünlerde milletimizin birliği bütünlüğü konusunda insanlarımızı birbirine daha çok yaklaştırsın. Uzaklaştıkça başkalarına fırsat doğuyor. Onun için dünya görüşlerimiz ne olursa olsun, biz bu ülkenin evladıyız. Bu memleketin aziz Türk Milletinin birer bireyiyiz. Dolayısı ile bir araya gelip daha güçlü olmanın yolu, birbirimize kenetlenmekten geçiyor” dedi.

Güveçci Muhtarı Hasan Bozdağ ve Okçu Mahallesi Muhtarı Ali Yaman yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkür ettiler.

Yapılan açılış programına Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ile birlikte, Belediye Başkan yardımcıları İlyas Bahar, Ömer Köse, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, birim müdürleri, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, Okçu Mahallesi Muhtarı Ali Yaman ve Güveçci Mahalle Muhtarı Hasan Bozdağ ile mahalle sakinleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 796