2 Eylül 2021 Perşembe

Kütahya Belediyesi 3. Dönem 8. Olağan Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda meclis üyeleri 23 gündem maddesini görüşerek karara bağladılar.

Kütahya Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Kütahya Belediyesi Hizmet binası Meclis Toplantı Salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın başkanlığında gerçekleşti. 3. Dönem 8. Olağan meclis toplantısında alınacak kararların Kütahya’ya hayırlı olmasını temenni eden Başkan Işık, meclis üyelerine verecekleri kararlarda başarılar diledi. Başkan Işık, “Ülkemizde yaşanan sel felaketleri, orman yangınları ve en son Altıntaş ilçesinde yaşanan deprem nedeniyle gerek hayatlarını kaybetmiş, gerek canlarına ve mallarına zarar gelmiş her vatandaşımıza geçmiş olsun diyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi bu sıkıntılardan korusun. Bir daha yaşatmasın” dedi.

Başkan Işık gündem maddelerine geçilmeden önce Altıntaş’ta yaşanan deprem sonrasında kentsel dönüşümün ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Işık, “Meclisimiz en başından bugüne kadar yaptığı çalışmaların takdirle karşılanması gerektiğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Şuana kadar yaptığımız çalışmalar sonucunda Bölücek’te daha önce belirlenen rezerv alanı, yaklaşık 40 bin metrekarelik alanda, mülkiyeti Kütahya Belediyemize ait olmak üzere 17 Ağustos 2021 tarihinde TOKİ tarafından yapılan ihaleye 7 firma katıldı. İhale şu anda değerlendirme aşamasındadır. Bu kapsamda taşınmaz üzerinde 495 adet konut, 1 adet cami ve ticaret merkezi, alt yapı ve çevre düzenlemesi işi yapılacaktır. Yakın zamanda sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldıktan sonra önemli bir riskli alanı şehrimize dönüştürerek sağlam konutlarla milletimizin hizmetine sunma imkanına kavuşacağız” dedi.

Başkan Işık’ın konuşmasının ardından meclis üyeleri 23 gündem maddesini görüştü. Görüşülen maddeler meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 839